اخبار گوناگون مدارس

رونق تئاتر با استقبال از اجرا‌های خیابانی و صحنه‌ای

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استقبال از اجرا‌های صحنه‌ای و خیابانی تئاتر در سال‌های اخیر؛ رونق دوباره‌ای به تئاتر بخشیده است.

رونق تئاتر با استقبال از اجرا‌های خیابانی و صحنه‌ای

محمود سالاری در گفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: امسال جشنواره‌های فجر شامل تئاتر، موسیقی، تجسمی و فیلم به نحو شایسته و با استقبال مخاطبان برگزار شد. 

وی با اشاره به آثار به نمایش درآمده در جشنواره تئاتر افزود: بعد از برگزاری جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای تئاتر، جشنواره اصلی در تهران برگزار شد که حضور حداکثری تماشاچیان در سالن‌های تئاتر نشان از استقبال خوب عموم از این آثار داشت. 

سالاری با بیان اینکه زمانی تئاتر محصور به قشر خاصی بود، اما با گذشت زمان جایگاه خود را پیدا کرده است، گفت: در همه دنیا تئاتر خیابانی نزدیک‌ترین تئاتر به مردم است، که این در کشور ما هم در حال رونق و با تماشاگران ارتباط خوبی برقرار کرده است. 

وی افزود: قرار است جشنواره تخصصی تئاتر خیابانی در مریوان برگزار شود که برای رونق این گونه‌ی هنری باید نهاد‌هایی از جمله دولت، وزارت ارشاد و شهرداری‌ها باحمایت اقتصادی به کمک هنرمندان در این حوزه بیایند. 

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شعار عدالت فرهنگی گفت: این شعار دولت مردمی بوده است و ما هم آن را دنبال می‌کنیم و کمک کرده تا آثار هنری حتی در شهر‌های دور افتاده هم با استقبال خوب داوران همراه باشد و اجرا‌های فاخر، آبرومند و بازی‌های خوب هنرمندان از اقصی نقاط ایران مورد اقبال قرار بگیرد. 

سالاری همچنین با اشاره به تئاتر دانشجویی گفت: چند سالی بود که تئاتر دانشجویی در جشنواره حاضر نبود و به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شد که این باعث شده بود تا آثار دانشجویان به خوبی دیده نشود. 

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ویدئویی از یک معلم ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد | خانومساعت چند تعطیل می‌شیم؟ | گفت و گو با معلم دهه هفتادی که این روزهاحسابی معروف شده است

وی گفت: با پیشنهاد وزارت ارشاد تئاتر دانشجویی به جشنواره فجر الحاق شد و آثار هنری دانشجویان نیز مورد توجه عموم مخاطبان قرار گرفت. 

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در دوسال شیوع بیماری کرونا آثار هنری رکود پیدا کرده بود، اما اکنون با افزایش تعداد آثاری که به صحنه رسیدند و استقبال خوب مخاطبان سالن‌های اجرا‌ها رونق گرفته و گاهی از یک سالن برای سه اجرا هم استفاده می‌شود. 

سالاری گفت: سالن ساختمان اداره تئاتر در میدان فردوسی نیز که سالهاست متروکه باقی مانده قرار است به همت وزارت ارشاد مختص تمرین و اجرا‌های نمایشی هنرمندان شود.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml