اقتصادی

رشد ١١ درصدی مصرف برق نسبت به هفته گذشته

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش ۶ هزار مگاواتی و ۱۱ درصدی مصرف برف گفت: در جهت مصرف بهینه برق و اجرای برنامه‌های تشویق محور صنعت برق، پویش ویژه‌ای به نام «با انرژی» از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شده که تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.  در قالب این پویش ضمن تشویق مردم به استفاده درست از انرژی برق، راه اندازی سایت و اپلیکیشنی با همین نام نیز راهکار‌های مصرف درست برق به مردم آموزش داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: در کنار جوایز گسترده‌ای که برای تقدیر از فعالان  این پویش در نظر گرفته شده، محتوا‌های متنوعی برای آموزش راهکار‌های مصرف بهینه برق  در وب اپلیکیشن با انرژی قرار گرفته است. انتظار می‌رود با اجرای پویش با انرژی، شاهد  کاهش ١٥ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی باشیم

رجبی مشهدی با اشاره به طرح‌های تشویقی صرفه جویی در مصرف برق، از اختصاص قبض برق رایگان به مشترکانی که مصرف برقشان را کاهش می‌دهند، خبر داد و گفت: مشترکان متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره مند می‌شوند. تنها با  چند راهکار ساده مانند قرار دادن  درجه کولر روی عدد ٢٤ و استفاده از دور کند کولر آبی و یا عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت‌های اوج مصرف برق می‌توانند  شانس خود را برای دریافت جایزه افزایش دهند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  چگونه دهک خود را تغییر دهید؟
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml