اخبار گوناگون مدارس

راه‌اندازی مدارس وابسته در استان‌ها

رئیس دانشگاه فرهنگیان؛

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: مدارس وابسته در استان‌های کشور برای تقویت و ارتقای کارورزی دانشجو معلمان راه‌اندازی می‌شود.

 

راه‌اندازی مدارس وابسته در استان‌ها

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ‌رجبعلی برزوئی افزود: در حال حاضر، یکی از تاریخی‌ترین زمان‌ها برای رشد و ارتقای نظام تعلیم و تربیت به وجود آمده است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهور محترم، شورای انقلاب فرهنگی، نمایندگان محترم شورای اسلامی، وزیر آموزش وپرورش و وزیر علوم حمایت های بی بدیلی برای ارتقاء دانشگاه فرهنگیان دارند.

وی، تربیت معلم در تراز جمهوری اسلامی را هدف والای و ماموریت دانشگاه فرهنگیان برشمرد و افزود: متاسفانه در زمانی و در ایام تاسیس این دانشگاه، بی‌توجهی شدیدی به دانشگاه فرهنگیان شد و تقریبا نزدیک به ۲ سال است که تربیت معلم مورد توجه دولت قرار گرفته است.

برزوئی ادامه داد: جذب ۳ هزار دانشگاه فرهنگیان، اکنون به ۳۰ هزار دانشجو معلم رسیده است که تمام تلاش ما تربیت معلم چند ساحتی و با کیفیت است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به پرسشی پیرامون وضعیت برنامه درسی این دانشگاه، تصریح کرد: اکنون نظام درسی خوبی که برگرفته از نظام تعلیم و تربیت اسلامی است، در دانشگاه فرهنگیان تدریس می‌شود. البته معماری برنامه درسی در حال بازنگری است.

وی با بیان اینکه باید برنامه زیست شبانه‌روزی برای دانشجومعلمان داشته باشیم، تصریح کرد: برنامه های تربیتی، پرورشی، اردویی و … مطلوبی برای دانشجویان در نظر گرفته خواهد شد.

برزوئی کمبود فضا و امکانات را از مهم ترین مشکلات دانشگاه فرهنگیان برشمرد و افزود: رییس‌جمهور محترم بیش از ۴ ساعت به صورت اختصاصی برای رفع مشکلات دانشگاه وقت گذاشته و دستوراتی دادند. با توجه به تلاش‌های فراگیر، امید داریم، بسیاری از مسایل و مشکلات ما خصوصا در خصوص فضا و امکانات رفع شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  تجهیز ۹۰ سوله ورزشی در سراسر کشور با کمک خیرین مدرسهساز

رئیس دانشگاه فرهنگیان در ادامه به برخی برنامه‌های تحولی در دانشگاه فرهنگیان پرداخت و افزود: برای اولین بار، تربیت معلم از لحاظ ساختاری به صورت دانشگاه، مدیریت خواهد شد. 

وی ادامه داد: در دانشگاه فرهنگیان، نیاز به ۴ هزار هیات علمی تمام وقت داریم. از سال گذشته در فراخوان جذب هیات علمی از طریق دکتر معلمان بیش از  ۸ هزار دکتر معلم ثبت نام کردند که با بررسی‌های دقیق ۲۸۰ نفر انتخاب خواهند شد.

برزوئی در ادامه به امر کیفیت آموزش در دانشگاه فرهنگیان پرداخت و افزود: مدرسان ما باید ساحت‌های علمی، تربیتی و …طبق ساحت‌های سند تحول داشته باشند. برنامه‌های مفید و جدی در‌خصوص جذب اعضای هیات علمی مطلوب تربیت معلم و نیز بهره‌گیری از اساتید باتجربه و مطرح دانشگاه های بزرگ کشور در دستور کار داریم.

وی از تاسیس مدارس وابسته در استان‌های کشور در جهت تقویت و ارتقای کارورزی دانشجومعلمان خبر داد و افزود: در ۲ سال گذشته، اتفاقات بسیار خوب و مطلوبی در دانشگاه فرهنگیان که در مسیر رشد است، رقم خورده است و یقین داریم این دانشگاه تا مدتی دیگر از بهترین دانشگاه‌های کشور خواهد شد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml