مقالات مختلف

دو خبر خوش وزیر علوم برای جامعه دانشگاهی

وزیر علوم گفت: دستورالعمل جامع پژوهانه دانشگاهیان تدوین و از مهرماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

 

دو خبر خوش وزیر علوم برای جامعه دانشگاهی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدعلی زلفی‌گل با تاکید بر اینکه دو خبر خوب و مهم قرار است برای جامعه دانشگاهی اتفاق بیفتد، افزود: اول اینکه همه کارهای تدوین دستورالعمل جامع پژوهانه دانشگاهیان انجام شده است و به محض اینکه برنامه توسعه هفتم ابلاغ شود، این دستورالعمل را در هیئت وزیران مصوب و ابلاغ خواهیم کرد.

وزیر علوم تصریح کرد: استادان دانشگاه‌ها معتقد هستند؛ اعتباری که برای انجام رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد داده می‌شود، کافی نیست و بر این اساس ما پژوهانه جامع را تدوین کردیم.

وی خاطرنشان کرد: با ابلاغ دستورالعمل جامع پژوهانه فوق، اعتبار خوبی را برای انجام رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد تخصیص خواهیم داد. اگر رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها کاربردی و فناورمحور باشند، میزان اعتبار اختصاصی دو یا سه برابر خواهد شد.

زلفی‌گل تاکید کرد: میزان پژوهانه اختصاصی برای دانشجویان رشته‌های علوم طبیعی کارشناسی ارشد نصف کل مبلغ حقوق استادیار پایه یک است. این میزان برای رساله‌های دکتری به اندازه حقوق کامل یک ماه استادیار پایه یک می‌باشد و اگر تحقیقات کاربردی باشد، این میزان به دو و اگر فناور محور باشد به سه برابر افزایش خواهد یافت.

وزیر علوم یادآور شد: دستورالعمل جامع پژوهانه دانشگاهیان از مهرماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  آسیا پیشتاز رشد اقتصادی جهان خواهد بود؟
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml