فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

دولت هزینه ثبت نام دانش‌آموزان ممتاز سمپاد را پرداخت می‌کند

وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت هزینه ثبت نام دانش‌آموزان ممتاز دهک‌های یک تا چهار پذیرفته شده در مدارس سمپاد را پرداخت می کند.

به گزارش مدارس، رضامراد صحرایی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در دولت تصویب شد که دولت هزینه ثبت نام دانش آموزان ممتاز دهک‌های یک تا چهار را که در مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند را پرداخت می کند.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه اعتبارات پیش بینی نشده بود، تحت عنوان هدیه ویژه رییس جمهور به این دانش اموزان پرداخت خواهد شد؛ این مصوبه شامل دانش آموزانی که در حال حاضر مشغول تحصیل در سمپاد هستند نیز می شود.

صحرایی اضافه کرد: دانش آموزان پذیرفته شده در سمپاد شهریه پرداخت می کنند که با این مصوبه دولت، شهریه از دانش آموزان ممتاز دهک‌های یک تا چهار پذیرفته شده در مدارس سمپاد گرفته نمی شود و دولت صدرصد شهریه آن ها را می دهد.

رتبه بندی بازنشستگان در آموزش و پرورش اعمال شده است

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین اخبار رتبه بندی معلمان به ویژه معلمان گفت: رتبه بندی بازنشستگان در آموزش و پرورش اعمال شده است؛ مساله ما پرداخت کسور مربوط به این موضوع از طریق سازمان برنامه و بودجه به سازمان بازنشستگی برای صدور احکام بازنشستگی است که به طور پیوسته پیگیر هستیم.

صحرایی افزود: آموزش و پرورش کار خود را انجام داده است. بین سازمان برنامه و بودجه و سازمان بازنشستگی درباره وجهی که پرداخت شده، اختلاف نظری وجود دارد که قول دادند این اختلاف نظر تا پیش از شروع سال تحصیلی حل شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ورزش صبحگاهی با مرشدخوانی دانش‌آموزان/آزمون استخدامی مراقبسلامت برگزار می‌شود

وی درباره اینکه آیا واریزی اخیر معلمان براساس رتبه بندی صورت گرفته است، گفت: آن چه ما در آموزش و پروش انجام می دهیم، کاملا براساس رتبه بندی است اما سازمان بازنشستگی هنوز احکام رتبه بندی را اعمال نکرده است.

صحرایی با اشاره به آزمون دبیری گفت: فردا آزمون دبیری وزارت آموزش و پرورش توسط سازمان سنجش برگزار می شود. بیش از ۳۰۰ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند که بیش از ۲۲ هزار نفر ظرفیت وجود دارد؛ امیدواریم با جذب این معلمان به اضافه پذیرفته شدگان در آزمون معلمان ابتدایی، بخش قابل توجهی از کسری معلم در ابتدای سال جبران شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml