اخبار گوناگون مدارس

دریافت پول برای ثبت‌نام ابتدایی‌ها در مدارس دولتی «ممنوع»

دریافت پول برای ثبت‌نام ابتدایی‌ها در مدارس دولتی «ممنوع»

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حمید طریفی، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی صددرصد رایگان است و اجباری در کمک به مدرسه وجود ندارد و خانواده‌ها فقط در قالب انجمن اولیاء و مربیان کمک‌های خود را پرداخت می‌کنند. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: هیچ مدیری اجازه ندارد، دانش‌آموز را به علت معدل یا کیفیت نمره در مدرسه دولتی ثبت‌نام نکند؛ در صورت انجام، همکاران واحد ارزیابی عملکرد، مسئله را پیگیری و مشکل را برطرف می‌کنند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش یکی دیگر از عناصر کیفیت‌بخشی را بحث برنامه درسی عنوان کرد که سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور کار‌های مطالعاتی را برای اصلاح و بازنگری برنامه‌های درسی انجام می‌دهد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این کار زمان‌بر است، گفت: امسال از دوره اول ابتدایی کار مطالعاتی اصلاح و بازنگری کتاب‌های درسی به صورت بسیار محدود و آزمایشی در بعضی از مدارس در پایه اول را سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور در دستور کار دارد که به تدریج در طول سال‌های آینده انجام می‌شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  نقش پر رنگ دولت سیزدهم در نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد/۱۲۰ مدرسه اضافه شد
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml