علمی فرهنگی

در‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به روی مردم باز شد + عکس

در‌های سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به روی مخاطبان گشوده شد و مراسم افتتاحیه نمایشگاه با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعت ۱۵ در کوشک کتاب واقع در شبستان مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

بنا به آخرین اعلام رسمی، حضور ۲۶۱۹ ناشر در نمایشگاه کتاب قطعی شده و حدود ۶۰ ناشر خارجی حاضر خواهند بود. از ۸۴ نفر به عنوان شهروند – خبرنگار برای تولید محتوا دعوت به حضور شده است.

در اولین روز از نمایشگاه در کوشک کتاب دو نشست با عناوین «نقد و بررسی فیلم کوتاه صوراحیل» و «کو کتاب طنز؟» برگزار می‌شود. نشست «نقد و بررسی فیلم کوتاه صوراحیل» با حضور اسماعیل عظیمی کارگردان و علی آهنگری نویسنده ساعت ۱۳ برگزار می‌شود و نشست «کو کتاب طنز؟» ساعت ۱۷:۳۰ با حضور امید مهدی‌نژاد و ناصر فیض میزبان مخاطبان است.

نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب

گوشه نقد و پنج نشست تخصصی در روز اول نمایشگاه کتاب

گوشه نقد نیز با پنج برنامه از جمله مراسم رونمایی و بررسی کتاب «پژوهشی نو در نوشتار و جستاری در اسناد جلال‌الدین محمد مشهور به مولوی به قلم بدیع‌الزمان فروزانفر» با حضور غلامحسین مراقبی، محمود جعفری جنیدی و اعلا ستوده در ساعت ۱۲:۳۰، معرفی و بررسی کتاب «روایت فقه پزشکی» با حضور محمدعلی قاسمی و محسن اکبری عضو در ساعت ۱۴، نشست نقد و بررسی کتاب «مرا پیدا کن» با حضور معصومه رامهرمزی و مژگان بیتانه در ساعت ۱۵:۳۰ همراه مخاطبان نخستین روز از سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.

همچنین دو نشست معرفی و بررسی مجموعه سه جلدی «تاریخ فوتبال بوشهر» با حضور الهه غریب‌زاده، افسر افشار نادری و نرجس زارعی در ساعت ۱۷ و نشست معرفی و بررسی کتاب «مقام اسماعیل؛ روایت زندگی شهید مدافع حرم اسماعیل حیدری» با حضور علی رستمی، جواد کامور بخشایش و فاطمه سلیمانی ازندریانی در ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حال آماده‌سازی برایمیزبانی از مردم + عکس

بخش کودک و نشست‌های تخصصی روز اول نمایشگاه کتاب

سرای اهل قلم کودک و نوجوان در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت، در نخستین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب، با چهار برنامه از بازدیدکنندگان نمایشگاه، میزبانی می‌کند.

نشست بررسی مجموعه شعر «بعضی از پرنده‌ها شاعرند» از سلسله نشست‌های «نقد و بررسی کتاب برگزیده فجر» با سخنان اسماعیل الله دادی و مریم اسلامی ساعت ۱۴ برگزار می‌شود. نشست «نشست شعر‌های روشن با موضوع فلسطین» ویژه برنامه خانه کتاب و ادبیات ایران با حضور خاتون حسنی و طیبه شامانی ساعت ۱۵:۳۰، عناوین دو نشست از این چهار نشست است.

دو برنامه دیگر این بخش به ترتیب به این شرح است: نشست قصه گویی در ساعت ۱۷ تا ۱۷:۳۰ و نشست «سهم اقتباس در سینمای کودک و نوجوان» با حضور جلیل اکبری صحت، وحید نیکخواه آزاد و حامد جعفری ساعت ۱۷:۳۰ برگزار می‌شود.

سالن جوایز نمایشگاه سه برنامه تخصصی دارد

سه برنامه تخصصی در بخش سالن جوایز کتاب‌های سال جمهوری اسلامی ایران، شامل جایزه کتاب سال، جایزه ادبی جلال آل احمد و جشنواره بین‌المللی شعر فجر در روز اول برگزاری نمایشگاه کتاب، اجرا می‌شود.

معاونت شعر و ادبیات داستانی با شعرخوانی «محفل سرو» ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶، نشست «مقدمات نویسندگی» ۱۶:۳۰ تا ۱۸ و نشست «روایت رنج» با حضور نعمیه پورمحمدی، زهرا قدیانی، افروز مهدیان، حسن اجرایی، حامد آقاجانی و معید داستان از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ برگزار خواهد شد.

سرای ملل و اجرای دو نشست تخصصی در نمایشگاه کتاب

سرای ملل نشستی با محور «مستند جابر بن یزید الجعفی» مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) در ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ با سخنرانی آیت‌الله محمد جعفر طبسی برگزار می‌کند. در بخش میزگرد نیز نویسندگان و نمایندگان انتشارات روسیه، کنیا و عراق از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ با حضور جیمز اودیامبو (رئیس اجرایی انجمن ناشران کنیا)، حسن رحیم احمد (رئیس نمایشگاه سلیمانیه) و یک مهمان از کشور روسیه نشست تخصصی خواهند داشت.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون جراحی شد

سرای اهل قلم ناشران آموزشی مراسم افتتاحیه خود را با سخنرانی امین آصفی مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی به همت این انجمن برگزار خواهد کرد.

خبرنگار: نفیسه خلیلی

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml