مقالات مختلف

درخواست گوگل از کاربران اندروید برای بهبود یک ویژگی

شبکه‌ Find My Device اندروید یکی از قابلیت‌های مورد انتظار این سیستم‌عامل به‌شمار می‌رفت، اما درحال‌حاضر عملکرد چندان راضی‌کننده‌ای ندارد. گوگل وعده داد در آینده بهبود‌هایی روی این قابلیت اعمال کند و اکنون از کاربران می‌خواهد با فعال‌سازی کامل شبکه‌ی مذکور، به عملکرد بهتر آن کمک کنند.

گوگل روند ارائه‌ شبکه‌ Find My Device را از آوریل (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳) سال جاری آغاز کرد و ردیاب‌های شبیه به ایرتگ (AirTag) اپل نیز از ماه می (اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳) به بازار عرضه شدند.

طبق اعلام 9to5Google، عملکرد این ردیاب‌ها، به‌خصوص محصولات Pebblebee قابل‌قبول است؛ اما محدودیت‌های شبکه‌ی Find My Device، به‌طور کلی دقت عملکرد آنها را کاهش می‌دهد. عوامل مختلفی در این زمینه دخیل هستند که ازجمله می‌توان به تنظیمات پیش‌فرض گوگل اشاره کرد، زیرا Find My Device به‌طور پیش‌فرض فقط در مکان‌های پرتردد کار می‌کند و امکان ردیابی دائمی ندارد. اکنون گوگل قصد دارد کاربران را به تغییر ویژگی مذکور ترغیب کند.

گوگل ضمن تأیید انتشار به‌روزرسانی‌هایی برای بهبود شبکه‌ی Find My Device، به‌طور مستقیم کاربران را به تغییر تنظیمات این شبکه به حالت All areas تشویق کرده است تا بدین‌طریق دقت عملکرد ویژگی مورد بحث را افزایش دهد.

بهبود دقت Find My Device روی اندروید

برای تنظیم Find My Device روی حالت All Areas، ابتدا وارد اپلیکیشن Find My اندروید شوید و سپس ازطریق تصویر پروفایل، تنظیمات را باز کنید. در گام بعد روی Find My Device settings ضربه بزنید و  Find your offline devices را برگزینید. در نهایت تنظیمات را روی With network in all areas قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  نرخ تورم در ترکیه به ۶۷.۱ درصد افزایش یافت

بهبود یک ویژگی اندروید

اجرای دستورالعمل مدنظر گوگل در تنظیمات Find My Device اندروید، فقط چندثانیه طول می‌کشد و به دستگاه شما اجازه می‌دهد ردیاب‌های موجود در شبکه را در هر مکانی که حضور دارید شناسایی کند.

تأثیر واقعی تغییر تنظیمات Find My Device اندروید فقط زمانی مشهود خواهد شد که تعداد زیادی از کاربران، یا به عبارتی همه‌ی کاربران، آن را اعمال کنند.

منبع: زومیت

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml