فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

دانش‌آموزان آچارفرانسه

به گزارش مدارس یکی از این مهارت‌ها، مهارت‌های امدادی است که قرار است سازمان هلال‌احمر زحمتش را بکشد و با برگزاری طرح دادرس در ۹هزار مدرسه، ۲۷۰هزار دانش‌آموز را تحت آموزش قرار دهد.

در این طرح دانش‌آموزان ضمن آشنایی کامل با جمعیت هلال‌احمر، ۸آیتم امدادی را هم فرامی‌گیرند و با تشکیل تیم‌های ۱۴نفره در مدارس، کارگروهی و باهم بودن را تمرین می‌کنند. سرفصل‌های آموزشی دادرس هم شامل مخاطرات طبیعی ایمنی، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی و ریوی (CPR)، آسیب‌های بافت نرم، آسیب‌های اسکلتی و مفصلی، انتقال و حمل مصدوم اطفای حریق و سوختگی و اسکان اضطراری است.

البته طرح دادرس طرح جدیدی نیست و پس از آتش‌سوزی در مدرسه‌ای در منطقه شین‌آباد برای آماده‌سازی‌ دانش‌آموزان برای مقابله با حوادث غیرمترقبه در قالب توافقنامه‌ای بین سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش منعقد شد و در مدارس تحت پوشش طرح و برای دانش‌آموزان طی ۱۰دوره و از سال تحصیلی ۹۲-۹۱ اجرا شده است، اما امسال این طرح قرار است به‌صورت گسترده‌تر و در مدارس بیشتری به اجرا دربیاید.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر طرح ملی دادرس، طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی هم یکی از دیگر از طرح‌هایی است که در مدارس به اجرا درمی‌آید تا از دانش‌آموزان آچار فرانسه بسازد.

سفیران سلامت دانش‌آموزی در مدارسی که دارای مربی بهداشت هستند، آموزش‌های مهارتی و کاربردی بهداشت فردی، تغذیه سالم و محیط‌زیست سالم و موارد دیگر را دریافت می‌کنند و موظف به آموزش این مهارت‌ها به حداقل ۱۰نفر از همسالان خود هستند. هدف از آموزش دانش‌آموزان به‌عنوان سفیران سلامت هم آگاهی آنان در این عرصه و بازنشر مفاهیم بهداشتی و نکات مهم سلامتی در میان جامعه و خانواده‌هاست.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  برنامه جامع برای جبران کمبود معلم در خراسان جنوبی نیازاست

خلاصه اینکه قرار است دانش‌آموزان با آموزش‌های اینچنینی، بیشتر مراقب خود و همشاگردی‌هایشان باشند؛ ضمن اینکه این مهارت‌ها در آینده نیز می‌تواند برایشان راهگشا باشد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml