فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

حذف اجبار یادگیری زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان | یادگیری عربی اجباری است

به گزارش مدارس، ایجاد تنوع در آموزش زبان‌های خارجه بر اساس نیاز و تقاضای جدید دانش‌آموزان منجر به آن شد تا در کنار زبان انگلیسی، زبان‌های دیگری همچون فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، روسی، اسپانیایی، چینی و عربی در مدارس ارائه شود و دانش‌آموزان از میان آنها دست به انتخاب بزنند.

اگر چه بحث ایجاد تنوع در آموزش زبان‌های خارجه، سابقه‌ای طولانی دارد اما کمتر مدرسه‌ای به سراغ این موضوع رفته یا کمتر شاهد ارائه این اختیار به دانش‌آموزان هستیم تا زبان خارجه خود را انتخاب کنند، علت اصلی این موضوع نیز کمبود معلم متخصص است.

فاطمه رمضانی؛ دبیر کمیسیون برنامه درسی و تربیتی شورای عالی آموزش و پرورش درباره آموزش ۷ زبان خارجه دیگر در کنار زبان انگلیسی در مدارس گفت: دانش‌آموزان باید یک زبان خارجه را طی دوران تحصیل در دوره متوسطه اول و دوم بخوانند اما این زبان الزاماً انگلیسی نیست و آنها می‌توانند از بین زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، روسی، عربی، چینی و اسپانیایی دست به انتخاب بزنند.

وی در پاسخ به این پرسش «براین اساس دانش‌آموزان ملزم به مطالعه زبان عربی نیستند و می‌توانند زبان‌های دیگر را به جای آن انتخاب کنند؟» گفت: آموزش زبان عربی به عنوان زبان قرآن در دوره اول و دوم متوسطه اجباری است اما طبق مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش، دانش‌آموزان می‌توانند با هدف ارتباط با افراد عرب زبان و تسلط بیشتر به مکالمه از بین زبان‌های ارائه شده، عربی را انتخاب کنند یعنی یک بخش از آموزش زبان عربی با هدف آموزش زبان قرآن اجباری و بخش دیگر آن با هدف تسلط بر مکالمه اختیاری است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  خیران ۹۶۰ میلیارد ریال به ساخت مدارس خواف کمک کردند

رمضانی درباره تربیت و تأمین معلم مورد نیاز برای آموزش زبان‌های خارجه متنوع بیان کرد: آموزش و پرورش موظف است به دانش‌آموزانی که تمایل به انتخاب یکی از زبان‌های خارجه را دارند، خدمات آموزشی ارائه کند و اگر معلمان مورد نیاز فراهم نبودند از آموزش غیرحضوری استفاده کند چون تعداد دانش‌آموزان داوطلب سایر زبان‌های خارجه زیاد نیست که بتوان کلاس درس مستقل تشکیل داد و عمدتاً شاهد پراکندگی دانش‌آموزان داوطلب هستیم.

به گزارش تسنیم، طبق مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش، این وزارتخانه موظف است بررسی کاملی از وضعیت آموزش زبان انگلیسی همراه با پیشنهادهای کیفی بهبود آموزش زبان را ظرف مدت ۶ ماه به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه دهد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml