مدارس تیزهوشان

جواب آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نحوه مشاهده جواب آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳
جواب آزمون تیزهوشان

هرساله آزمونی برای دانش آموزان مستعد و توانمند برای ورود به دوره متوسطه اول و دوم توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می گردد. این دانش آموزان پس از شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان، می توانند در زمان مقرر شده توسط سازمان سمپاد به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و نتایج آزمون خود را مشاهده نمایند. اعلام نتایج این آزمون معمولا در اواسط تابستان انجام می شود تا دانش آموزان، در صورت قبولی یا عدم قبولی، این فرصت را داشته باشند در مدرسه ثبت نام کنند. داوطلبان در صورت قبولی، این امکان را دارند تا با همراه داشتن مدارک لازم در مدرسه مورد نظر خود ثبت نام انجام دهند.

احتمال می رود جواب آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در مرداد ماه اعلام گردد.

زمان اعلام جواب آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

دانش آموزانی که پس از رقابت در آزمون تیزهوشان در انتظار نتایج خود هستند، می توانند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام کنند. درحال حاضر تاریخ مشخصی برای اعلام نتایج معین نشده است. گمان می رود نتایج امسال نیز مانند سال های پیشین در مرداد ماه ۱۴۰۲ در دسترس داوطلبان قرار گیرد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان مدارس در اسرع وقت از  زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان اطلاع یابید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ –۱۴۰۳

 

زمان اعلام جواب آزمون تیزهوشان 1402 – 1403
عنوان تاریخ
آزمون تیزهوشان ششم به هفتم درحال حاضر تاریخ دقیقی اعلام نشده است
آزمون تیزهوشان نهم به دهم درحال حاضر تاریخ دقیقی اعلام نشده است

 

نحوه مشاهده جواب آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانش آموزان عزیز پس از اعلام انتشار نتایج آزمون سمپاد می توانند با مراجعه به سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir نتایج خود را مشاهده نمایند. سایت اعلام نتایج تیزهوشان تا سال گذشته برای دو پایه هفتم و دهم متفاوت بوده است اما با تغییراتی که امسال در سامانه آموزش و پرورش ایجاد شده، هر دو پایه می بایست از طریق نشانی my.medu.ir اقدام به دریافت نتایج خود نمایند.

در صورت قبولی در آزمون تیزهوشان، نام مدرسه ای که شرکت کننده در آن پذیرفته شده است ذکر خواهد شد. در غیر این صورت، داوطلب پذیرفته نشده است. متقاضیان برای مشاهده نتایج به کد ملی و شماره شناسنامه خود نیاز خواهند داشت. مراحل دریافت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم یکسان است و داوطلبان می توانند از طریق مراحل زیر اقدام به دریافت نتایج خود نمایند.

 • ورود به سایت اعلام نتایج به نشانی my.medu.ir
 • انتخاب نقش مورد نظر
 • وارد نمودن کد ملی و سریال شناسنامه
 • کلیک بر روی “ورود”
 • ورود به پنل کاربری خود
 • انتخاب گزینه آزمون سمپاد”
 • انتخاب گزینه اعلام نتایج آزمون”

اعتراض به جواب آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

هرساله پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، مهلتی دو الی سه روزه به دانش آموزانی که نمره قبولی در این آزمون را کسب نکرده اند داده می شود تا در صورت داشتن اعتراض به نتایج، درخواست تجدید نظر خود را ثبت نمایند. پیش از ثبت درخواست، داوطلبان ابتدا باید کلید آزمون را دریافت کرده و آن ها را با پاسخ های خود مقایسه کنند. سپس در صورت وجود مغایرت، از طریق مراحل زیر نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

در سال ۱۴۰۲ نیز داوطلبان می توانند به مواردی مانند اعلام نادرست غایب بودن، اشتباه در محسوب کردن نمره کل، مغایرت پاسخ های درست و نادرست کارنامه و پاسخبرگ داوطلب، استفاده از پاسخبرگ سفید بی نام و اعمال نشدن قانون دوقلوها اعتراض نمایند.

در سال های گذشته پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، داوطلبانی که نمره قبولی را کسب کرده بودند از محل پذیرش خود اطلاع می یافتند و داوطلبانی نیز که در این آزمون پذیرفته نشده بودند، کارنامه ای در اختیارشان قرار می گرفت. این افراد می توانستند با بررسی این کارنامه از جزئیات آزمون خود مانند تعداد پاسخ های درست و غلط، نمره ای که کسب کرده اند و آخرین نمره قبولی اطلاع یابند. با وجود اینکه تغییراتی در سایت استعداد های درخشان ایجاد شده است، پیشبینی می شود در سال 1402 نیز این کارنامه در دسترس افراد قرار گیرد.

 • ورود به سایت اعلام نتایج به نشانی my.medu.ir
 • انتخاب نقش مورد نظر
 • وارد نمودن کد ملی و سریال شناسنامه
 • کلیک بر روی گزینه “ورود”
 • انتخاب گزینه “آزمون سمپاد”
 • انتخاب گزینه تجدید نظر”
 • نوشتن و ثبت دلیل اعتراض خود
 • تکیمل فرم تجدید نظر

نحوه مشاهده پاسخ به اعتراض آزمون تیزهوشان

پاسخ به درخواست تجدید نظر به طور معمول یک یا دو هفته طول می کشد. برای مشاهده نتیجه بررسی، می توانید به سایت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کرده و پس از وارد نمودن کد ملی و رمز عبور، پاسخ اعتراض خود را دریافت نمایید. آن دسته از افرادی که با اعتراض آن ها موافقت شده است، می توانند در مدرسه مورد نظر خود ثبت نام انجام دهند. افرادی نیز که قبول نشده باشند با جمله اعتراض شما پذیرفته نشده است مواجه خواهند شد. دانش آموزان می توانند از طریق لینک اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایند.

اقدامات پس از پذیرفته شدن در آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانش آموزان چنانچه در آزمون تیزهوشان موفق شده و نمره قبولی را دریافت کرده اند، می توانند تا حداکثر دو هفته پس از اعلام نتایج در مدرسه مورد نظر خود ثبت نام نمایند. داوطلبان ابتدا باید در سامانه my.medu.ir ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند سپس با همراه داشتن مدارک لازم به مدرسه مورد نظر مراجعه نموده و اقدام به ثبت نام نهایی خود نمایند. همزمان با انتشار نتایج آزمون تیزهوشان 1402، مدارک مورد نیاز و زمان مراجعه به مدارس به جهت ثبت نام نیز اعلام خواهد گردید. داوطلبان برای نقل و انتقال به مدرسه جدید می بایست پرونده خود را از محل آموزش پیشین تحویل گرفته و هنگام ثبت نام همراه خود داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  هزینه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

 

سوالات متداول

1- چه زمانی نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ منتشر می شود؟

تاکنون زمان نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403 اعلام نشده است اما گمان می رود در مرداد ماه انتشار یابد.

2- نحوه دریافت نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به چه شکل انجام می شود؟

داوطلبان می توانند از طریق سایت اعلام نتایج به نشانی my.medu.ir نتایج خود را مشاهده نمایند.

3- نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به چه صورت انجام می شود؟

داوطلبان برای اعتراض به نتایج آزمون خود می بایست مراحل لازم را از طریق سایت my.medu.ir تکمیل کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml