علمی فرهنگی

جشن شبکه‌های رادیویی در میلاد هشتمین اختر تابناک امامت 

این روز‌ها مرغ دلمان پر می‌کشد به سوی خراسان، به بارگاه ستاره هشتم ضامن آهو، تا دل مان از غصه‌ها رها شود. این ولادت قسمت ما نبوده که پابوس آقا امام رضا (ع) برسیم، اما از دور سلام می‌کنیم به امام مهربانی‌ها و از دور از امواج رادیو گوش دل می‌سپاریم به هر آنچه که ما را وصل می‌کند به دریایی از مهربانی. بسیاری از شبکه‌های رادیویی از روز ولادت حضرت معصومه (س) در مشهد مقدس مستقر هستند و برخی هم این روز‌ها برای اجرای برنامه از حرم امام رضا (ع) راهی شده اند تا در روز ولادت برنامه‌های خودشان را به صورت زنده تقدیم شما خوبان کنند.

رادیو ایران؛ «بهار جان» از مشهدالرضا (ع)

رادیو ایران در این روز دو برنامه «ایرانشهر» و «بهار جان» را از مشهدالرضا (ع) تقدیم مخاطبان می‌کند. «راه شب» دوشنبه بامداد با موضوع تصور کن مقابل حرم امام رضا (ع) نشسته‌ای هر چه می‌خواهد دل تنگت بگو ساعت ۰:۳۰ به روی آنتن می‌رود. «سلام صبح بخیر» با پرداختن به میلاد پر خیر و برکت این روز، جشن میلاد امام رضا (ع) را گرامی می‌دارد. «به افق نور» با رویکرد مهربانی بی منت و بی حساب ساعت ۱۱:۴۰ و «با کریمان» گزیده‌ای از کلام که ساعت ۱۲:۳۰ پخش می‌شود. «گلبانگ» با پخش ترانه «حریم» کاری از علیرضا افتخاری ساعت ۱۵ روی آنتن می‌رود.

رادیو جوان؛ «با تو حالم خوبه» 

ویژه برنامه رادیویی «با تو حالم خوبه» از رادیو جوان، از جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج، علی بن موسی الرضا (ع)، به صورت زنده از مشهد مقدس پخش می‌شود. این برنامه از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی مکتب رضوی بهره می‌برد. این برنامه رادیویی به تهیه کنندگی مجتبی حسنی و با اجرای مجید عسگری و به گویندگی مریم ابوالحسنی ساعت ۲۰ تقدیم شنوندگان جوان می‌شود. برنامه‌هایی همچون «جوان ایرانی سلام» و «جوونی مجاز» نیز به بررسی و ترویج ارزش‌های امام رضا (ع) می‌پردازند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  برنامه شهر امن با «سیا ساکتی» طنازی می‌کند

رادیو تهران؛ «اردیبهشت در بهشت»  

 «اردیبهشت در بهشت» از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه در هشت بخش که با عنوان رواق نامگذاری شده است، از رادیو تهران پخش خواهد شد.

برنامه «باغ فیض» شبکه رادیویی تهران تا شب ولادت امام رضا (ع) از ساعت ۲۳ به صورت زنده از مشهد مقدس، پخش خواهد شد.» خورشید هشتم» و ویژه برنامه «بر مدار محبت» از دیگر تولیدات این شبکه برای پخش است.

رادیو سلامت؛ «در این بارگاه»

ویژه برنامه «در این بارگاه» تا ۳۱ اردیبهشت ماه به تهیه کنندگی سهیلا باقری و اجرای لیلا رحیمیانی ثابت از مشهد مقدس، راس ساعت ۱۰ صبح از حرم مطهر رضوی تقدیم مخاطبان رادیو سلامت می‌شود.   از جمله بخش‌های این می‌توان به پنجره فولاد، رواق فیروزه ای، زائرسرا، چایخونه حضرتی، صحن آزادی و بین الحرمین اشاره کرد. در “پویش صحن قدس” شنوندگان رادیو سلامت می‌توانند عکس‌های خود را از صحن قدس برای ما ارسال کنند.  

ویژه برنامه «زیارت قبول» با هدف ارتقای سلامت معنوی و رویکرد سبک و سیره امام رضا (ع) با اجرای ندا خواجه نوری از رادیو سلامت پخش می‌شود.

رادیو قرآن؛ پوشش جشنواره قرآنی‌های تقلیدی 

برنامه «جشنواره صد» و «تسنیم» به صورت زنده از مشهد مقدس تقدیم شنوندگان خواهد شد و برنامه «اشراق» نیز ویژه میلاد و دهه کرامت به صورت زنده هر شب ساعت ۲۰ پخش می‌شود و اختتامیه جشنواره قرآنی‌های تقلیدی در روز میلاد از ساعت ۱۵و ۳۰ از رادیو قرآن پخش خواهد شد. برنامه‌های «طعم آفتاب»، «برنا» و «بوستان تلاوت» نیز به این مناسبت منعطف خواهند شد.

رادیو ورزش؛ در «پناه پهلوانان»   

شبکه رادیویی ورزش ویژه برنامه «پناه پهلوانان» را در روز‌های ۲۹، ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت به صورت زنده از ساعت ۱۲ تا ۱۳ از حرم مطهر رضوی پخش خواهد کرد. این برنامه با هدف گسترش فرهنگ ناب رضوی در حوزه تربیت‌بدنی، ترویج روحیه پهلوانی و جوانمردی و گسترش اخلاق ورزشی با بهره‌گیری از سیره اهل بیت (ع) روی آنتن می‌رود. معرفی فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی آستان قدس، تجلیل از ورزشکاران و خادمان افتخاری که مدال خود را به حرم امام هشتم (ع) اهدا کردند، معرفی و با خادمان ورزشکار امام رضا (ع) گفتگو می‌شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  انیمیشن «Inside Out» نخستین فیلم میلیارد دلاری ۲۰۲۴شد

رادیو نمایش؛ در «ولایت عشق»

 رادیو نمایش به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) ویژه برنامه «ولایت عشق» را به نویسندگی و تهیه کنندگی نسیم السادات صباغان و گویندگی نرجس فروغی ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه به صورت زنده از صحن مطهر امام رضا (ع) به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. «بخوان به نام پروانه ابوالحسن» در روز میلاد به تهیه کنندگی محسن جواهری و گویندگی حمید یزدانی ابیانه و آسیه گرجی، ساعت ۷:۳۰ دقیقه به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

رادیو صبا؛ با «مژده که عید اومده»  

شبکه رادیویی صبا امشب برنامه موسیقی محور «صباهنگ» را به صورت ویژه راهی آنتن می‌کند، این برنامه ساعت ۲۱ با پخش موسیقی و ترانه و شعر خوانی با موضوع امام هشتم (ع) همراه مخاطبان می‌شود. امشب برنامه «صبامک عیدانه» با هنرمندی پیشکسوتان رادیو با اجرای لطیفه‌های طنز و پخش طنز آهنگ پخش خواهد شد. در روز میلاد برنامه موسیقی محور «کوک آوا» با پخش گلچینی از ترانه و موسیقی با مضمون امام رضا (ع) ساعت ۶:۱۵ راهی آنتن می‌شود و ویژه برنامه «مژده که عید اومده» ساعت ۱۰ با موضوع فضایل اخلاقی امام هشتم در بخش‌های متنوع این روز را جشن می‌گیرد.

رادیو اقتصاد؛ «نذریک خدمت به نیت امام رضا (ع)»

مجله صبحگاهی «روزیِ نو» در روز میلاد امام هشتم (ع) به موضوع اثرات گردشگری مذهبی بر توسعه اقتصادی به تهیه‌کنندگی الهام مصطفوی پخش می‌شود. برنامه عصرگاهی «گذر بازار» روز پایانیِ پویش “نذریک خدمت به نیت امام رضا (ع) ” را پوشش می‌دهد. در این برنامه گلچینی از محتوایی که شنوندگان در طول دهه کرامت برای شرکت در پویش ارسال کرده‌اند، پخش و برگزیدگان معرفی خواهند شد. «گذر بازار» به تهیه‌کنندگی  لیلا یگانه ساعت ۱۶ روی آنتن رادیو اقتصاد می‌رود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  آخرین خبرها از سریال سلمان فارسی/ تصویربرداری فصل ایرانباستان ادامه دارد

 رادیو پیام؛ با «پیام زندگی»

  «پیام زندگی» را در روز ولادت حضرت امام رضا (ع) به تهیه کنندگی رضا صفری، با موضوع ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی امام رضا (ع) از نگاه کارشناسان روی آنتن رادیو پیام می‌شنوید.

 ایرانصدا؛ «کبوتران حرم» و «آفتاب مهربانی»

پایگاه کتاب گویای ایران صدا کتاب گویای «به شرط آفتاب» را که روایت بخشی از زندگی پربرکت امام هشتم در قالب داستان و به زبانی روان و آموزنده است و  کتاب گویای «پاسخ‌های امام رضا (ع) به چهل پرسش‌های قرآنی» را تهیه و بارگذاری کرده است.   

پایگاه کودک ایرانصدا مجموعه برنامه «کبوتران حرم» را در پنج قسمت ۱۵ دقیقه‌ای با هدف معرفی کرامات امام رضا (ع) در قالب داستان برای کودکان، پادکستی با نام «ای رفیق مهربون بچه ها» را در ۳۰ دقیقه با سرود‌های کودکانه در وصف امام رضا (ع) و قصه صوتی «مار و گنجشک» از مجموعه قصه‌های شیرین از زندگی معصومین که به معجزات و کرامات امام رضا (ع) می‌پردازد، تولید و منتشر کرده است.

همچنین، «لشکر کلمات» با پند‌ها و نصیحت‌های امام رضا (ع) در بخش شعر کودک، مجموعه لالایی‌های امام رضایی با نام «لالا کبوتر بال داره» تولید و منتشر شده است. پایگاه موسیقی «پادکست حریم عشق» و پایگاه سخنرانی، نیز مجموعه کرامات و الطاف علی بن موسی الرضا علیه‌السلام را در ۱۰ قسمت برای استفاده عاشقان این امام رئوف بارگذاری کرده است.

پایگاه مداحی و نغمه‌های مذهبی ایرانصدا پادکست ۶۰ دقیقه‌ای با نام «آفتاب مهربانی» با شش نماهنگ تصویری جدید ویژه ولادت امام رضا علیه‌السلام با نام‌های «بابا رضای»»کاکوی امام رضا»، «گنبد ایران»، «ایران حرم است»، «آلزایمر» و «کوچه پس کوچه‌های مشهد» تولید و منتشر کرده است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml