اخبار گوناگون مدارس

ثبت‌نام قطعی حدود ۶ میلیون دانش‌آموز ابتدایی

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات:

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: با ثبت نام قطعی بیش از ۶ میلیون دانش‌آموز در مقطع ابتدایی به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد می‌رسیم.

 

ثبت‌نام قطعی حدود ۶ میلیون دانش‌آموز ابتداییبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سید مجتبی هاشمی افزود: با توجه به همگرایی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد با هماهنگی مدیران کل، جلسه‌ای برای کنترل شرایط اجرای پروژه مهر در سطح استان‌ها در دو بخش ثبت‌نام و ثبت و توزیع کتب درسی تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه در نشست‌های قبل، فعالیت پروژه مهر در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای تبیین شده گفت: در جلسات هرکدام از کارگروه‌ها به تناسب فعالیت‌ها و وظایفی که برعهده آنها گذاشته شده، با توجه به برنامه زمانبندی پروژه مهر، دستور جلسه‌ای برای آنان تعیین می‌شود.

 

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات بابیان اینکه شرایط مهم تصویب و مسائلی به صورت دوسویه با استان‌ها به جمع‌بندی رسید افزود: مرتبط با ثبت‌نام دانش‌آموزان، مسائل در دو بخش حوزه ابتدایی و متوسطه بررسی شد، کلاس اول ابتدایی به دلیل شرایط خاص مورد بررسی دقیق‌تر قرار گرفت و تا امروز حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز ثبت نام قطعی شدند؛ طبیعتا در فرصت باقیمانده بخش‌های دیگری هم اضافه خواهد شد و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

 

هاشمی گفت: ۵ میلیون و ۸۰۰ ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده و در هفته پیش‌رو این عدد کاملتر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد در دوره ابتدایی برسیم.

وی افزود: هماهنگی‌های لازم انجام شده، ثبت‌نام میان پایه‌ها شروع شده و در جلسات آتی بحث ثبت‌نام دوره متوسطه در دستور کار قرار خواهد گرفت. سایر فرآیند‌هایی که زمینه‌ساز ثبت‌نام است و فرآیند‌های بعد از ثبت‌نام نیز در دبیرخانه پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی شده و در دستور کار قرار می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  صادرات و تولید مشترک دارو بین ایران و بلاروس و جریمه ۷میلیاردی مدارس متخلف

 

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات عنوان کرد: عزم و جزم همه در سطوح مختلف این است که به صورت پیشگیرانه و آینده نگرانه شرایط پروژه مهر رصد شود و تلاش می‌شود فعالیت‌ها با دقت و قوت انجام شود. همه پایه کار هستند تا سال تحصیلی آتی سال خوبی برای دانش آموزان باشد.

 

هاشمی گفت: در بخشی از استان‌ها فعالیت ثبت کتب درسي به خوبی انجام و در برخی نگرانی‌هایی وجود داشت که تذکرات لازم داده شد و طبق زمانبندی همگام‌سازی، همه فعالیت‌های پروژه مهر پیش می‌رود و آینده روشنی در حوزه اجرای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی خواهیم داشت.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml