مقالات مختلف

تیک‌تاک محتوا‌های ساخته‌شده با هوش مصنوعی را برچسب‌گذاری می‌کند

 تیک تاک اعلام کرد که از این پس محتوا‌هایی که به‌کمک هوش مصنوعی پلتفرم‌های دیگر ساخته شده‌اند را به‌صورت خودکار برچسب‌گذاری خواهد کرد. این روند در هفته‌های آینده برای کاربران سراسر جهان اعمال خواهد شد.

اگر محتوایی که در تیک تاک پست می‌شود، توسط هوش مصنوعی DALL-E ۳ شرکت OpenAI ساخته شده باشد، به‌طور خودکار برچسب AI Generated دریافت خواهد کرد. این برچسب به دیگران نشان می‌دهد پست باکمک هوش مصنوعی تهیه شده است.
پلتفرم تیک‌تاک برچسب‌گذاری محتوا‌های ساخته‌شده را با استفاده از فناوری اعتبارنامه‌ی محتوا (Content Credential) انجام خواهد داد. این فناوری توسط مایکروسافت و ادوبی ایجاد شده است.

اعتبارنامه‌ی محتوا، ابرداده‌های خاصی را به پست متصل می‌کند؛ داده‌هایی که تیک‌تاک می‌تواند از آنها برای شناسایی و برچسب‌گذاری فوری محتوا‌های تولیدشده توسط هوش مصنوعی بهره ببرد.

پیش‌تر محتوا‌هایی که با کمک هوش مصنوعی تیک‌تاک ساخته می‌شدند، برچسب ویژه‌ای دریافت می‌کردند؛ اما اکنون تمام محتوا‌های ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی مانند هوش مصنوعی OpenAI یا Bing Image Creator مایکروسافت نیز برچسب‌گذاری خواهند شد.

علاوه‌بر مایکروسافت، ادوبی و OpenAI، گوگل نیز قصد دارد به جمع حامیان فناوری اعتبارنامه‌ی محتوا (Content Credentials) بپیوندد. تیک‌تاک پیش‌تر از تولیدکنندگان محتوا می‌خواست که درصورت استفاده از هوش مصنوعی، این موضوع را فاش کنند؛ اما اکنون این فشار از روی دوش کاربران برداشته خواهد شد.

مقالات مرتبط
الگوریتم تیک‌تاک چگونه مردم عادی را به سلبریتی تبدیل می‌کند؟
فیلتر تیک‌تاک در آمریکا؛ چه بر سر پلتفرم محبوب خواهد آمد؟
فناوری اعتبارنامه‌ی محتوا نشان می‌دهد که محتوا‌های ساخته‌شده چگونه و توسط کدام ابزار هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. این اطلاعات حتی بعد از دانلود هم حذف نخواهند شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  یک سیارک از کنار گوش زمین گذشت!

آدام پرسر، مدیر ارشد عملیاتی تیک‌تاک، اعلام کرد که سیستم جدید علاوه‌بر کنترل محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی (AIGC)، می‌تواند از انتشار پست‌های گمراه‌کننده و آسیب‌زننده جلوگیری کند.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml