مقالات مختلف

تولید دستگاه همودیالیز برای اولین بار در غرب آسیا توسط فناوران ایرانی

بهروز سبک دست مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: ماشین همودیالیز ۱۰۲۲ ATF پس از انجام تست‌های بالینی و تطبیقی در مقایسه با دستگاه‌های آلمان موفق به دریافت Fresenius و B-Braun تاییدیه‌های لازم از اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات، پزشکی مرکز تحقیقات نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران شده است و در سال ۱۴۰۰ موفق به دریافت نشان CE جهت صادرات به اروپا شد.

او افزود: این شرکت اولین تولید کننده دستگاه همودیالیز در ایران و غرب آسیا با ظرفیت تولید ۲۰۰۰ دستگاه در سال است. همچنین در جهت تکمیل زنجیره خدمات خود اقدام به تولید صندلی دیالیز دستگاه تصفیه آب RO مرکزی و دستگاه تصفیه آب RO کرده است.

سبک دست گفت: از مزیت‌های اصلی طراحی و ساخت دستگاه ۱۰۲۲ ATF که موجب امکان گسترش در بازار صادراتی نیز شده است می‌توان به عمق ۹۰ ساخت در داخل کشور استفاده از شبکه بزرگی از تامین کنندگان ایرانی جهت تامین ۲۰۰۰، نوع قطعه این دستگاه صرفه جویی ارزی با تفاوت ۵۰ قیمت کمتر نسبت به رقبای خارجی و بدون دریافت ارز مرجع دولتی و حمایت تعرفه‌ای کالای وارداتی کاهش ۷۵ هزینه‌های مربوط به تعمیرات دستگاه نسبت به رقبای خارجی رسیدن به زمان توقف تعمیرات دستگاه به کمتر از ۲۴ ساعت با پشتیبانی تیم خدمات پس از فروش در سراسر کشور اشاره کرد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: ماژول شیر برقی یکی از اجزای تشکیل دهنده دستگاه همودیالیز ATF۱۰۲۲ است که وظیفه قطع و وصل جریان محلول دیالیز را در دستگاه بر عهده دارد. این شیر برقی دارای دو نوع است: نوع اول (Normally Open) که در حالت معمول باز است و بعد از اعمال ولتاژ مسیر عبور مایع را بسته و از عبور سیال جلوگیری می‌کند و نوع دوم (Normally Close) که در حالت معمول بسته است و بعد از اعمال ولتاژ مسیر عبور مایع را باز کرده و مایع عبور می‌کند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  تخمین سطح زیرکشت ۱۳ محصول راهبردی کشاورزی کشور با استفاده ازهوش مصنوعی

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml