مقالات مختلف

تولید انبوه هندزفری دوربین‌دار اپل تا سال ۲۰۲۶

مینگ‌چی کوئو در گزارشی جدید می‌نویسد که اپل می‌خواهد تولید انبوه ایرپاد مجهز به دوربین را تا سال ۲۰۲۶ آغاز کند. بلومبرگ در ماه فوریه (بهمن و اسفند ۱۴۰۲) به برنامه‌های اپل برای توسعه ایرپاد‌هایی با دوربین اشاره کرده بود.

به‌گفته کوئو، هدفون‌های جدید اپل از دوربین مادون‌قرمز استفاده خواهند کرد؛ همان دوربینی که به‌عنوان بخشی از ماژول Face ID در آیفون استفاده می‌شود. ظاهراً هدف اپل از تجهیز ایرپاد به دوربین، یکپارچه‌سازی آن با ویژن پرو و هدست‌های آینده است.

در گزارش کوئو آمده است: «ایرپاد‌های دوربین‌دار اپل اکوسیستم رایانش سه‌بعدی این شرکت را تقویت می‌کند. برای مثال، زمانی که کاربر با هدست واقعیت مجازی اپل در حال تماشای ویدئو است و هم‌زمان از این ایرپاد جدید استفاده می‌کند، اگر سرش را به سمتی خاص بچرخاند، صدا در همان جهت پخش می‌شود که می‌تواند به تقویت تجربه صدای فراگیر سه‌بعدی کمک کند.»

ظاهراً دوربین مادون‌قرمز روی ایرپاد می‌تواند تغییرات محیط را تشخیص دهد و به‌طور بالقوه امکان کنترل ژست‌های حرکتی را برای بهبود تعامل کاربر با دستگاه فراهم کند. کوئو اشاره می‌کند که فاکسکان تأمین‌کننده دوربین مادون‌قرمز برای ایرپاد‌های اپل است. فاکسکان ظرفیت تولید سالانه ۱۸ تا ۲۰ میلیون واحد یا تقریباً ۱۰ میلیون جفت ایرپاد را دارد.

منبع: زومیت

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  دانه چیا چگونه می تواند به بهبود سلامت باروری زنان کمک کند؟
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml