اقتصادی

تمرکز سازمان امور مالیاتی کشور در مالیات‌ستانی بر پردرآمدها است

محمد هادی  سبحانیان رئیس‌کل سازمان مالیات در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید  گفت: تمرکز سازمان امور مالیاتی کشور در مالیات ستانی، پردرآمدها هستند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود:اشراف نظام مالیاتی بر داده های مالیاتی بالاست و مالیات متکی بر داده ای مالیاتی می باشد.

 همچنين آیت الله مکارم شیرازی  با تاکید بر لزوم اخذ مالیات عادلانه تصریح کرد: از فرارهای مالیاتی بایستی جلوگیری شود. مالیات باید عادلانه اخذ شود و هر کسی که تمکن مالی بیشتری دارد باید مالیات بیشتری پرداخت کند.

این مرجع تقلید در ادامه با بیان اینکه از مشخصه های جامعه سالم این است که درآمد دولتش از مالیات تامین شود افزود: امیدواریم مالیات هم عادلانه اخذ شود و هم به مالیات دهندگان تفهیم شود.

 وی مسئولیت سازمان مالیاتی را سخت و مهم دانست و گفت: از سویی برخی به هر نحوی از پرداخت مالیات فرار می کنند و از سویی سازمان مجبور به تأمین هزینه های جاری کشور با مالیات است، لذا باید به گونه ای برنامه ریزی شود که مالیات عادلانه ستانده شود.

وی گفت: دریافت مالیات مختص به زمان حال نیست؛ در زمان ائمه علیهم السلام غیر از وجوهات شرعیه، مالیات هم اخذ می شد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به ضرورت دریافت مالیات جهت پیشبرد امور کشور گفت: دریافت مالیات باید عادلانه و همراه با رضایت مؤدیان باشد که این امر باعث جلب اعتماد آنان می گردد.

منبع: سازمان امور مالیاتی کشور 

 

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  عنوان اتهامی مرتبط با تامین مالی تروریسم به عناوین مجرمانهاضافه شد
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml