مقالات مختلف

تلاش جهاد دانشگاهی برای ساختن ایرانی مقتدرتر از پیش

جهاد دانشگاهی اعلام کرد: تمام توان علمی، پژوهشی، فناورانه، آموزشی و فرهنگی خود را به کار خواهد گرفت تا با مشارکت آحاد مردم و به خصوص جوانان نخبه، خلاق و با همکاری بخش خصوصی در مسیر جهش تولید و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان گام بردارد.

توان این نهاد در مسیر جهش تولید و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، متن بیانیه این نهاد به مناسبت ۱۲ فروردین‌ ، روز جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یوم‌الله ۱۲ فروردین ماه، روز آری گفتن یک ملت به نظام جمهوری اسلامی ایران و انتخاب سرنوشت خویش در مسیر استقلال و آزادی است.

روزی که یادآور حماسه‌آفرینی و حق‌طلبی و مظهر شکوه، عظمت، اراده و ایمانِ ملتی سلحشور است که با لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی (ره)، طومار دو هزار و ۵۰۰ ساله استبداد و وابستگی را درهم پیچیده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بنا نهادند.

جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی و برخاسته از بطن جامعه با یادآوری رشادت‌های تاریخ ساز فرزندان برومند ایران عزیز در سال‌های انقلاب، جهاد و شهادت و دفاع مقدس، تاکید دارد که همواره در پاسداشت و بزرگداشتِ آرمان‌های عالیِ انقلاب اسلامی و ترویج گفتمان امام خمینی (ره) پیشگام بوده و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

اکنون در حالی به استقبال یوم‌الله ۱۲ فروردین‌ماه می‌رویم که رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال ۱۴۰۳ را به عنوان سال “جهش تولید با مشارکت مردم” نامگذاری کرده‌اند. این شعار بی‌تردید، نقشه راهی روشن برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت و توسعه کشور به شمار می‌آید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  رونمایی از کلان پیکره زبان فارسی با ۳۵ میلیارد کلمه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اولین روز امسال نیز، منافع ملّی و افق روشن آینده کشور را وابسته به «امید» و «ایمان» دانستند و بر این امر تاکید نمودند که اگر فروغ امید در دل‌ها خاموش شود هیچ حرکتی اتّفاق نمی‌افتد. 

جهاد دانشگاهی به عنوان “الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان”، با درک عمیق این مهم، تمام توان علمی، پژوهشی، فناورانه، آموزشی و فرهنگی خود را به کار خواهد بست تا با مشارکت آحاد مردم و به خصوص جوانان نخبه، خلاق و با همکاری بخش خصوصی در مسیر جهش تولید و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان گام بردارد.

بی شک، دستیابی به این مهم، جز با ارتباط و همدلی اجتماعی و همزبانی مسئولان و ملت امکان‌پذیر نخواهد بود.

جهادگران جهاد دانشگاهی درآستانه این روز فرخنده، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب و امام شهدا، این تاریخ بزرگ و عزیز را به رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی، خانواده معزز و مکرم شهدا، ایثارگران و جانبازان، خدمتگزاران نظام و آحاد مردم شریف ایران اسلامی تبریک عرض نموده و اعلام می‌دارند که تمام عزم و اراده خود را برای عبور از چالش‌ها و ساختن ایرانی آباد و مقتدر‌تر از پیش به کار خواهند گرفت و به فضل الهی با به صحنه آمدن خیل عظیم مردم غیرتمند و تاریخ‌ساز، امسال به نقطه‌ بالندگی و درخشندگی ایرانیان تبدیل خواهد شد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml