علمی فرهنگی

تصویب تاسیس بنیاد بین‌المللی شهید رئیسی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ پس از پایان مراسم در جمع خبرنگاران گفت: بزرگترین ویژگی دوره حکمرانی رئیس جمهور عزیز ما این بود که حاکمیت و دولت را کاملا به میان مردم بازگرداند، نتیجه این رویکرد را هم در تشییع پرشور و میلیونی در شهر‌های مختلف دیدیم.

وی با اشاره به مراسم اربعین شهدای خدمت، افزود: در مجموعه دولت و نهاد‌های حاکمیتی وظیفه تسهیل و پشتیبانی را برعهده داریم و کار بر دوش مردم است؛ مراسم اصلی انشاالله عصر پنج شنبه هفتم تیر در تهران و همه شهرستان ها، مراکز استان‌ها و حتی روستا‌ها توسط مردم برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد برگزاری مراسم اربعین شهدای خدمت، تصریح کرد: برای این مراسم برنامه‌های بسیار متنوعی در نظر گرفته شده و فعالیت‌های بسیار خوبی را دستگاه‌های مختلف پیش بینی کرده اند.

اسماعیلی با بیان اینکه تاسیس بنیاد بین‌المللی شهید رئیسی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، گفت: انشاالله این بنیاد همزمان در همان ایام آغاز به کار خواهد کرد که اتفاق مهمی خواهد بود و در قانون فعالیت‌های متنوعی برای این بنیاد پیش بینی شده است و انشاالله به تدریج جزئیات بیشتری از برنامه‌ها را در اختیار مردم عزیزمان قرار می‌دهیم تا حماسه‌ای بزرگ خلق کنند.

وی ادامه داد: هفتم تیرماه در تهران و مراکز استان‌ها برنامه‌ای برگزار می‌شود و انشاالله مراسم چهلم از مبدا زمانی تدفین شهید خدمت در مشهد مقدس و روز دوازدهم تیرماه برگزار خواهد شد.

وزیر فرهنگ گفت: تاکنون حدود چهارده عنوان کتاب درباره شهید خدمت تدوین شده که کار‌های بررسی و ارزیابی آن به پایان رسیده است، کتابی را به هفت زبان آماده کرده ایم که انشاالله در اختیار نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  روایتی تلخ از آنچه بر سر زنان فوعه آمد

رئیس ستاد برگزاری مراسم اربعین شهدای خدمت با تاکید بر اینکه مجموعه رایزنی‌های فرهنگی برنامه‌های متنوعی را در خارج از کشور دارند، گفت: در داخل کشور هم با حضور میهمانان برجسته‌ای مراسم ویژه‌ای را برای یادبود شهید رئیسی، وزیر امور خارجه و سایر شهدا خواهیم داشت.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml