فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

تشکری هاشمی: نرخ سرویس مدارس هنوز مشخص نشده است | چمران: درختان چیتگر در حال خشک شدن هستند

به گزارش مدارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای ششم با تذکر در مورد تردد خودروهای شخصی در پیاده‌راه استاد شهریار، گفت: مدت زمان زیادی از احداث این پیاده‌راه – که در پهنه رودکی و در کنار تالار وحدت قرار دارد- نمی‌گذرد، این پیاده‌راه به عنوان یک مسیر فرهنگی با صرف هزینه‌ زیاد در سال ۹۹  محلی برای اجتماع هنرمندان و شهروندان است اما متأسفانه این محل در ماه‌های اخیر به جولانگاه خودروهای شخصی تبدیل شده است.

سید جعفر تشکری هاشمی با تأکید بر اینکه زیست‌پذیر کردن شهر تهران و بهره‌وری هرچه بهتر و بیشتر از فضاهای فرهنگی برای گسترش شادی و نشاط شهروندان از جمله تلاش مدیران شهری ادوار مختلف بوده است، افزود: بی‌توجهی برخی از مدیران شهری به چنین مؤلفه‌هایی، موجب کاهش سرمایه اجتماعی و بی‌اعتمادی مردم شده است.

او در ادامه تذکر خود خطاب به شهرداری منطقه ۱۱ و همچنین سازمان زیباسازی، خواستار رسیدگی فوری به این مسئله و جلوگیری از جولان خودروها در این گذرگاه فرهنگی شد.

تشکری هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نزدیک شدن به شروع سال جدید تحصیلی، گفت: هنوز ابتدایی‌ترین مباحث و مسائل مرتبط به این موضوع به شورا ارائه نشده و در مواردی به علت مشخص نشدن نرخ سرویس مدارس، شاهد اختلاف بین خانواده دانش‌آموزان و رانندگان سرویس‌ها هستیم.

نماینده مردم تهران در پارلمان شهری، خواستار ارائه هرچه سریع‌تر موارد اساسی شامل تدابیر و تمهیدات مدیریت شهری برای آمادگی استقبال از آغاز سال جدید تحصیلی به شورا شد و خاطرنشان کرد: ما به گونه‌ای عمل نکنیم که با عملکرد خود شهروندان تهران را برای اول مهر دچار غافلگیری جدیدی کنیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  فعالیت نیروی فاقد گزینش در مدارس و مراکز غیردولتی ممنوعاست

چمران: پیگیری‌های نرخ کرایه سرویس مدارس انجام شده است

مهدی چمران، رئیس شورا در پاسخ به تذکر رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا در خصوص تعیین نرخ سرویس مدارس اظهار داشت: در خصوص نرخ کرایه سرویس مدارس تذکرهای شفاهی و مکتوب انجام شده است تا والدین هنگام ثبت نام از میزان آن مطلع شوند.

او در ادامه در مورد مسئله پیاده‌راه‌ها نیز توضیح داد: متاسفانه از پیاده‌راه‌ها به درستی استفاده نمی‌شود؛ مثلا خیابان سی تیر قرار بود که پیاده‌راه باشد اما در حال حاضر شاهد هستیم که این پیاده راه به چیز دیگری تغییر کاربری داده است، وجود فست فودها در این خیابان موجب بروز مشکلات بهداشتی شده است، چرا باید در فضایی که کتابخانه ملی و موزه وجود دارد و کنار وزارت امور خارجه که اعتراض‌های بسیاری را هم در پی داشته، شاهد چنین شکم سرایی باشیم که تنها چهره شهر را زشت می‌کند، این‌ها باید ساماندهی شود به گونه‌ای که تئاتر شهر ساماندهی شد و امیدواریم که از تمام این پیاده راه‌ها به خوبی استفاده شود.

چمران در مورد آبیاری فضای سبز چیتگر و نیز سرخه حصار تاکید کرد: به رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا یادآوری می‌کنیم ارتباط خود را با سازمان آب و فاضلاب مجدداً برقرار کند و مصوبه هفته پیش در این باره را از آنها مطالبه کند چرا که درختان چیتگر در حال خشک شدن هستند و اگر اقدام فوری در این باره صورت نگیرد، معلوم نخواهد بود که سرنوشت درختان این مناطق تا پایان تابستان چه خواهد شد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml