علمی فرهنگی

تحول فرهنگ‌پایه در منطقه خلیج فارس ایجاد می‌شود/ برگزاری نمایشگاه قرآن از اول فروردین

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هشتصدوشانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: در شورای مهندسی‌فرهنگی مصوب شد که مصوبات شورای فرهنگ عمومی کشور برای تاثیرگذاری بیشتر در اجرای مصوبات توسط استاندار ابلاغ شود.

 اسماعیلی در ادامه درباره توصیه‌های سفر‌های نوروزی افزود: عموم مردم به مناسک دینی از جمله روزه در ماه مبارک رمضان پایبندی کامل دارند، ولی ما هم باید اقتضائات را برای مسافران در ماه رمضان فراهم کنیم.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: همکاران در استان‌ها باید برنامه‌های ویژه فرهنگی و هنری برای اوقات فراغت افرادی که ملاحظات روزه دارند و یا قصد سفر ندارند را آماده کنند.

اسماعیلی ادامه داد: از اول فروردین سال آینده نمایشگاه قرآن تهران و همزمان با آن در استان‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی گفت: یکی از سیاست‌های جدی دولت توجه به اقتصاددریا، با اولویت حفظ تعادل فرهنگی و ارتقای سنت‌های اصیل و دیرپا در جزایر و مناطق جنوب کشور است. متاسفانه اقدامات قبلی، به دلیل عدم توجه به اقتضائات فرهنگی و اجتماعی، همراه با برخی تجارب تلخ شده است.

اسماعیلی افزود: جزایر بی نظیر و زیبای نظیر قشم به اندازه‌ای تنوع لباس، غذا و نوا و آوا دارد که باید مرکز اصلی فرهنگی در منطقه شمال و جنوب خلیج فارس باشد، ولی نگاه نادرست، تلاش میکند این مناطق را به محلی برای نمایش سبک زندگی و فرهنگی تبدیل کند.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: نباید فهم‌مان از توجه به دریا به گسترش فرهنگ غربی تقلیل پیدا کند چرا که این نشان‌دهنده عدم‌وجود نگاه فرهنگی که لازمه توسعه متوازن به‌شمار می‌آید، است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  پیام تسلیت هنرمندان پیشکسوت برای خادم الرضا

وی ادامه داد: ما یک‌سیاستی را شروع کردیم که تاسیس اقلیم‌های فرهنگی است. در سه منطقه آذربایجان‌غربی، منطقه مرکزی شامل همدان، زنجان (بزرگراه حکمت) و همچنین در منطقه خراسان رضوی این سیاست را پیش می‌بریم.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: یک تحول جدی فرهنگ‌پایه در منطقه خلیج فارس با هدف اصلی حفظ سنت‌های فرهنگی و تبلیغ و ترویج آن ایجاد می‌شود.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml