فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

تحصیل ۲۲۴ هزار دانش‌آموز در مدارس عشایری/ برگزاری اردوی تشکیلاتی برای ۱۳۰۰ تن

سرپرست دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از برگزاری اردوی تشکیلاتی دانش آموزی برای ۱۳۰۰ دانش آموز عشایری خبر داد.

علی تیرگیر در گفت‌وگو با مدارس، اظهار کرد: ما در ۲۶ استان بیش از ۲۲۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز داریم که در مدارس عشایری مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: از جمله برنامه‌های سالیانه ما برگزاری اردوی دانش آموزی برای دانش آموزان عشایری است که این اردو تنها اردوی تشکیلاتی دانش‌آموزی محسوب می‌شود و شامل بخش‌های مختلف در ساحات مختلف است.

تیرگیر با بیان اینکه امسال بیست و دومین دوره اردو یاد شده با رویکردی متفاوت نسبت به سال قبل و در مشهد مقدس برگزار شد، ادامه داد: این اردو ۱۷ تا ۲۷ تیر ۱۴۰۲ در مشهد برگزار شد. امسال میزبان ۱۳۰۰ دانش آموز متشکل از ۶۵۰ دانش آموز دختر و ۶۵۰ دانش آموز پسر بودیم. این دانش آموزان در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و پرورشی در مدارس عشایری خود برتر بودند و وجه تمایزی نسبت به سایر دانش آموزان داشتند از جمله آنکه زیارت اولی بودند.

به گفته سرپرست دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، اردوی یاد شده در دو بخش یکی برای دختران و دیگری برای پسران طی چهار الی پنج روز برگزار شده است و در آن ۱۰ برنامه ذیل ساحت‌های نظام تعلیم و تربیت تعریف شده بوده است.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما در این اردو تمام ساحتی بود، افزود: ما شش ساحت در نظام تعلیم و تربیت داریم. از سوی دیگر برآیند اهداف بالادستی نظام تعلیم و تربیت از جمله سند تحول بنیادین نیز تربیت تمام ساحتی است. از این رو ما در ساحات مختلف برای این اردو برنامه تعریف کردیم تا دانش آموزان از آن بهره مند شوند. انسجام ملی، تقویت هویت ملی، ایجاد روحیه خودباوری و امید به آینده در بین دانش آموزان نیز از جمله اهداف ما برای برگزاری این اردو بود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مهلت ارسال آثار به اجلاس سراسری نماز تا ۱۵ آذرماه تعیینشد

تیرگیر با اشاره به تاکید رئیس جمهوری به برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت، عنوان کرد: در همین راستا ما یکی از برنامه‌هایمان در این اردو را راهیان پیشرفت تعریف کردیم و یک روز  دانش آموزان از شرکت ایران خودرور خراسان رضوی بازدید کردند. یکی از راهبردهای سند تحول این است که برنامه محوری بر کتاب محوری غلبه کند و برنامه ریزی ما در این اردو به گونه‌ای بود که این امر در اردو محقق شود.

بنا بر اظهارات سرپرست دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، این اردو تشکیلاتی برای ۱۳۰۰ نفر از دانش آموزان برتر مقطع متوسطه اول و دوم مدارس عشایری برگزار شده است.

وی در پایان سخنان خود برخی از برنامه‌های این اردو را زیارت امام رضا (ع)، پرداختن به بازی های بومی و محلی، برگزاری جشنواره غذا، برگزاری کلاسهای هدایت تحصیلی، برگزاری جلسات روانشناسی تحصیلی و تربیتی و اجتماعی، محفل انس با قرآن در حرم امام رضا (ع)، پرداختن به آسیب اجتماعی، چادر زنی دانش آموزان به کمک نیروهای هلال احمر و برگزاری برنامه راهیان پیشرفت خواند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml