فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

تب داغ انتخاب “علوم تجربی” بین دانش‌آموزان کرمانشاهی

مدارس/کرمانشاه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه تب انتخاب رشته علوم تجربی بین دانش‌آموزان استان فروکش نکرده، گفت: کماکان شاهد تقاضای بالای خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای تحصیل در رشته علوم‌تجربی هستیم.

 سلمان محمدی در گفت‌وگو با مدارس، با اشاره به بالا بودن تب ادامه تحصیل در رشته علوم تجربی به امید قبولی در رشته‌های پزشکی بین دانش‌آموزان استان، گفت: متاسفانه با تلاش‌هایی که تاکنون برای فروکش کردن تب تحصیل در رشته تجربی صورت گرفته، کماکان شاهد تقاضای بالای خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای تحصیل در رشته علوم تجربی در استان هستیم.

وی با بیان اینکه تب تحصیل در رشته علوم تجربی در بین دانش‌آموزان و خانواده‌های کرمانشاهی بالاست، گفت: خانواده‌ها نقش مهمی در گرایش دانش‌آموزان به سمت تحصیل در رشته علوم تجربی دارند.

وی اضافه کرد: اصرار خانواده‌ها به تحصیل فرزندشان در رشته‌ای که توانایی، استعداد و علاقه به تحصیل در آن رشته را ندارد، حاصلی جز پشت سد کنکور ماندن و آسیب‌های روحی و روانی ناشی از قبول نشدن در رشته مورد نظرشان را ندارد.

محمدی با بیان اینکه خانواده‌ها نباید در پی تحقق آرزوهای خود در فرزندانشان باشند، عنوان کرد: انتظار می‌رود خانواده‌ها واقع‌بین بوده و اجازه بدهند فرزندانشان در مسیر درست استعدادها و توانایی‌هایی خود تحصیل کنند و آینده فرزندانشان را فدای آرزوهای بر باد رفته خود نکنند.

وی در ادامه با بیان اینکه فرآیند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان ورودی پایه دهم بر اساس یک فرآیند علمی و برمبنای تحلیل نتایج حاصل از اجرای آزمون‌های رغبت و توانایی دانش‌آموزان صورت گرفته، گفت: برگه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان کلاس دهمی با در نظر گرفتن نظرات خود دانش‌آموز، والدین او و معلم‌ها صادر شده است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در برنامه‌های کتابخوانی وزارت آموزش وپرورش مشارکت دارند

وی اضافه کرد: رشته‌ای که به عنوان اولویت اول برای تحصیل دانش‌آموزان ورودی پایه دهم در برگه هدایت تحصیلی قید شده در واقع همان رشته‌ای است که دانش‌آموز بیشترین استعداد، توانایی و علاقه را برای تحصیل در آن رشته دارد، لذا احتمال موفقیت او در زندگی تحصیلی و شغلی با انتخاب رشته بر مبنای اولویت اول بیشتر از انتخاب سایر رشته‌های تحصیلی خواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تاکید کرد: انتظار داریم خانواده‌ها برای موفقیت فرزندانشان حساس بوده و به نظرات سیستم تعلیم و تربیت در انتخاب رشته فرزندانشان اعتماد کنند و مطمئن باشند هدف اصلی دستگاه تعلیم و تربیت قرار گرفتن دانش‌آموزان در مسیر شکوفایی استعدادها و توانایی‌هایشان است.

وی در ادامه اولویت دستگاه تعلیم و تربیت در استان را توسعه رشته‌های هنرستانی عنوان کرد و افزود: بعد از رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، توسعه رشته ریاضی فیزیک در مدارس استان دنبال می‌شود.

محمدی اشاره‌ای هم به امتیازات تحصیل در رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش برای دانش‌آموزان داشت و گفت: دانش‌آموزانی که در فرآیند هدایت تحصیلی، تحصیل در هنرستان‌ها را برمی‌گزینند، شانس بیشتری برای جذب در بازار کار را دارند و زودتر از فارغ‌التحصیلان رشته‌های نظری راهی بازار کار می‌شوند.

انتهای پیام

 

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml