مقالات مختلف

بومی سازی و توسعه ناوگان دریایی از مهم‌ترین برنامه‌های نداجا است

امیر ایرانی:

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: مهم‌ترین برنامه ما در نیروی دریایی ارتش استفاده از ظرفیت‌هایی است که به طرح اجرایی، بومی‌سازی و توسعه ناوگان کشور ختم شود.

بومی سازی و توسعه ناوگان دریایی از مهم‌ترین برنامه‌های نداجا است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، امیر دریادار شهرام ایرانی با حضور در دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دیدار با دکتر حمید زراعت‌گر، رئیس دانشکده مهندسی دریایی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تأکید بر لزوم توسعه روابط بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نیروی دریایی ارتش افزود: امیدورام استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها بتواند در توسعه توان دفاعی و علمی کشور تاثیر گذار باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حمایت نیروی دریایی از طرح‌های علمی و دانشجویی گفت: امیدواریم تشکیل کمیته مشترک در تعامل بیشتر بین دانشگاه‌ها و نیروی دریایی ارتش بتواند تدوام داشته باشد و بازخورد خوبی برای کشور و نیروی دریایی به‌همراه آورد.

وی افزود: امروز افتخار داریم ناوشکن دنا بعد از ماموریت مقتدرانه ۸۶ امروز در رزمایش مشترک کشور هندوستان با حضور بیش از ۵۰ کشور شرکت کرده و توان ایرانی را به رخ جهانیان می‌کشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ظرفیت‌های صنعتی نیروی دریایی را به صورت کامل در اختیار دانشگاه قرار خواهیم داد گفت: مهم‌ترین برنامه ما در نیروی دریایی ارتش استفاده از ظرفیت‌هایی است که به طرح اجرایی، بومی‌سازی و توسعه ناوگان کشور ختم شود.

رئیس دانشکده مهندسی دریایی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی همکاری در زمینه طراحی و توسعه صنایع دریایی گفت: ایران علاقه‌مند به حضور در قطب جنوب است و الان کشور‌های زیادی در این محیط بزرگ علمی پایگاه دارند. حضور ایران در حال بررسی است و نیاز‌های حضور علمی مقتدرانه کشورمان در حال بررسی است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  پخش عمده جوراب فانتزی تهران، گزینه‌ای جذاب برای خرید جوراب زنانه

حمید زراعت گر افزود: ما بسیار علاقه‌مند به فعالیت در حوزه دریا هستیم تا در طراحی، بررسی و طراحی مفهومی کشتی‌های یخ شکن برای نیروی دریایی ارتش با استفاده از تیم دانشگاهی و علمی دانشگاه همکاری مثمر ثمری داشته باشیم.
در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های آموزشی و صنعتی بین نیروی دریایی ارتش و دانشگاه صنعتی امیرکبیر امضاء شد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml