مقالات مختلف

بهره گیری از ظرفیت جهاددانشگاهی در راستای اهداف سازمان ثبت اسناد و املاک

روسای جهاد دانشگاهی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشستی مشترک بر افزایش تعاملات و همکاری بین این دو سازمان تأکید کردند.

بهره گیری از ظرفیت جهاددانشگاهی در راستای اهداف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دکتر مسلمی نائینی در ابتدای نشست مشترک با رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه این نهاد ظرفیت و توان گسترده‌ای دارد، تصریح کرد: با وجود این ظرفیت‌ها، اما جهاددانشگاهی در حوزه ثبت دارایی‌های فیزیکی خود با مشکلاتی مواجه است که امیدواریم با تعامل و همکاری و راهنمایی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بتوانیم این دارایی‌ها را به مرحله مولدسازی برسانیم و با استفاده از این ظرفیت مشکلاتمان را رفع کنیم.
وی تأکید کرد: تثبیت مالکیت املاک و اراضی جهاد دانشگاهی و اراضی و املاکی که سالهاست مورد اختلاف و محل دعوا بوده نیازمند تعامل جدی با سازمان ثبت است.
مسلمی نائینی در ادامه در رابطه با تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» بیان کرد: جهاددانشگاهی زمین‌های بسیاری در پارک‌های علم و فناوری خود دارد که آن را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار می‌هد تا با بهره مندی از آن و افزایش تولیدات خود موجبات تحقق شعار سال را افزایش دهیم.
وی افزود: برخی از این شرکت‌ها اسناد مالکیت دارند، اما به دنبال آن هستیم سند اعیان نیز به آنها ارائه کنیم تا برای ادامه کار خود قوت قلب بگیرند و از این طریق مشارکت مردم در راستای جهش تولید را افزایش دهیم.
رییس جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه این نهاد تولیدات علمی فراوانی دارد، گفت: امیدواریم تولید این محصولات را به مرحله انبوه برسانیم و در این رابطه از ظرفیت بخش خصوصی بهتر بتوانیم استفاده کنیم. به طور مثال در حوزه گیاهان دارویی خط تولید خوبی راه اندازی شده کرده‌ایم که در داخل و خارج از کشور می‌توانیم محصولاتمان را توزیع کنیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ماموریت ۱۰ پارک فناوری برای رسوخ فناوری به صنایعسنتی

در ادامه این نشست مشترک، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه سال گذشته تجربیات خوبی در بحث همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری داشتیم، گفت: سازمان ثبت در زمینه تثبیت مالکیت و صدور اسناد حدنگار، نیازمند افراد متعهد با دانش تخصصی بالاست و تعامل با مجموعه جهاددانشگاهی راهگشای سازمان ثبت در تسریع و تسهیل صدور اسناد حدنگار است و ان‌شاءالله بتوانیم با انتقال تجربه و دانش در سال جدید زمینه همکاری را منسجم‌تر کنیم.
بابایی در ادامه گفت: خرید ماهواره با هدف به روزرسانی تصاویر ماهواره‌ای در تثبیت مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی در سال آینده و همچنین گسترش تعاملات با جهاد دانشگاهی در اجرای این طرح چهره جدیدی از سازمان ثبت را ارائه خواهد کرد.
وی با اشاره به دستاورد‌های سازمان ثبت طی ماه‌های گذشته عنوان کرد: ۹۹ درصد از عرصه‌های ملی، ۵۱ درصد از پهنه‌های کشاورزی، ۸۰ درصد از اراضی موقوفه و ۱۰۰ درصد اماکن نظامی تثبیت و مستندسازی شده که این نتایج حاصل ۱۱۰ سفر استانی و تشکیل قرارگاه‌های حدنگاری «شهید سلیمانی» در تمامی واحد‌های ثبتی سراسر کشور است.
رییس سازمان ثبت در ادامه بر انعقاد تفاهم‌نامه مشترک فی مابین دو سازمان در تمامی حوزه‌ها بالاخص در حوزه حدنگاری و مالکیت معنوی و همکاری در برداشت‌های ماهواره‌ای در حوزه نقشه برداری، بهره گیری از ظرفیت نخبگان حوزه جهاددانشگاهی، تشکیل کارگروه مشترک برای تسهیل در صدور اسناد تاکید کرد و گفت: امروز در بحث تثبیت و صدور اسناد نیازمند کمک و همکاری افراد متعهد و دارای علم هستیم و در این راستا آمادگی استفاده از توانمندی‌های جهاددانشگاهی و متخصصان این نهاد را داریم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  امروز آخرین روز ثبت‌نام نوبت دوم آزمون سراسری سال۱۴۰۳

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml