مقالات مختلف

برگزار اولین مدرسه زمستانی مشترک بین ایران و مالزی

با عقد تفاهم‌نامه دانشگاه اصفهان و دانشگاه‌های مهم مالزی، اولین مدرسه زمستانی مشترک میان ایران و مالزی از تاریخ ۷ الی ۱۸ اسفند ماه سال جاری در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

 

برگزار اولین مدرسه زمستانی مشترک بین ایران و مالزیبه گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ معاون دفتر همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه اصفهان در اولین روز برگزاری مدرسه زمستانه گفت: ۲۴نفر از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف مالزی به مدت ۲ هفته در این رویداد علمی و فرهنگی حضور دارند.

محمد‌امیر یوسفی افزود: هفته نخست این مدرسه در دانشگاه اصفهان و هفته دوم در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: طبق توافق‌نامه مشترک دانشگاه اصفهان و مالزی، مقرر است گروهی از دانشجویان و استادان ایرانی نیز سال آینده در مدرسه مشترک در مالزی شرکت کنند.
یوسفی، مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد علمی و فرهنگی را توسعه دیپلماسی علمی، افزایش ارتباطات و هم‌افزایی علمی ۲ کشور برای حل مشکلات جامعه و صنعت و جذب دانشجوی خارجی عنوان کرد.

معاون دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه اصفهان گفت: برنامه‌هایی مانند سخنرانی علمی در زمینه‌های مختلف از جمله علوم سیاسی و حقوق، معرفی شهر اصفهان، گردشگری فرهنگی، صنعتی و فناوری و بازدید از ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی در این مدرسه مشترک اجرا می‌شود.

بر اساس این گزارش، اولین روز مدرسه زمستانی به میزبانی دانشگاه اصفهان در محل تالار خوارزمی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد.

اولین پنل تخصصی با عنوان “امنیت بین‌الملل و اقتصاد جهانی” با مدیریت محمدواعظ عضو هیئت علمی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه اصفهان و همکاری رقیه نظری و محدثه اصغر‌زاده و داوود رشیدی برگزار شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  اولین همایش بین‌المللی و دومین همایش ملی باتریلیتیومی

دومین پنل تخصصی با عنوان ” گسترش دیپلماسی صلح و مدیریت بحران”با مدیریت محمدعلی بصیری عضو هیئت علمی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه اصفهان و با همکاری علی‌امیدی عضو هیئت علمی گروه علوم سیاس و ستاره صادقی استاد مدعو گروه علوم سیاسی برگزار شد.

گفتنی است این مدرسه با محوریت: امنیت بین‌الملل و اقتصاد جهانی، رقابت آمریکا و چین از نظر اقتصادی و سیاسی، توافقات تجاری بین‌المللی، دیپلماسی، صلح و مدیریت تعارض و حقوق زن در اسلام طی یک هفته در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود و هفته دوم این مدرسه در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml