اخبار گوناگون مدارس

برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان در تابستان

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه؛

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه از برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان تجدیدی در تابستان خبر داد و گفت: نمرات دانش‌آموزان در سه سال تحصیلی گذشته برای رفع نواقص دانش‌آموزان بررسی خواهد شد.

 

برگزاري كلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان ‌در تابستان

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حمید یزدانی درباره نتایج آزمون‌های پایه نهم و اقدامات به‌موقع درباره مداخله آموزشی و تسریع در امر هدایت تحصیلی گفت: مقام عالی وزارت دستور دادند تا مرکز فناوری همه دسترسی‌های لازم را در اختیار معاونت آموزش متوسطه قرار دهد، تا این معاونت بتواند نقش مؤثری در موارد فوق ایفا کند.

 

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه درباره بررسی اُفت تحصیلی دانش‌آموزان افزود: خرداد امسال مطابق با آیین‌نامه ارزشیابی تحصیلی تربیتی، آزمون سه درس علوم تجربی‌، ریاضی و فارسی پایه نهم با اهتمام مرکز ‌ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش به‌صورت هماهنگ کشوری برگزار شد. امید است پس از دریافت اطلاعات (نمره دانش‌آموزان در تک تک دروس‌) از نتایج همه دروس در هر سه پایه تحصیلی (هفتم، هشتم و نهم‌) تحلیل‌های لازم انجام گیرد تا در دانش‌افزایی و رفع نواقص یا کج‌فهمی‌های دانش‌آموزان در تابستان اقدامات لازم صورت گیرد.

 

وی گفت: نمرات خردادماه مربوط به سه سال تحصیلی (۱۴۰۰- ۱۳۹۹، ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲- ۱۴۰۱) دانش‌آموزان دوره اول متوسطه را به غیر از سال تحصیلی جاری، نتایج آزمون‌های نمونه دولتی سال گذشته و طرح دستاورد‌های یادگیری را که به‌منظور آگاه‌کردن دانش‌آموز از وضعیت تحصیلی خود، ارتقای کیفیت انواع سنجش‌های کلاسی با رویکرد سنجش عملکرد، ایجاد بستر مناسب برای توانمندسازی معلمان در حوزه سنجش و ارزشیابی و…   اجرا شد، مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. قصد داریم  نمرات خردادماه سال جاری دانش‌آموزان پایه نهم را که در  سامانه سیدا ثبت شده نیز مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مشکل سرویس مدارس استثنایی شهر تهران حل شد

یزدانی افزود: با توجه به نتایج حاصله از این تحلیل‌ها برنامه منسجمی برای آموزش معلمان و دانش‌آموزان خواهیم داشت. از جمله این برنامه‌ها، برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان تجدیدی در تابستان است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml