اخبار گوناگون مدارس

برپایی جشنواره هنر‌های نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

مدیر آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: بیش از چهار هزار نوجوان در نوزدهمین جشنواره هنر‌های نمایشی باهم رقابت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ، مجتبی حاذق نیکرو افزود: نمایش به عنوان واسطه تربیتی اثرگذار در تربیت مخاطب، از فعالیت‌های مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید. بی‌گمان برگزاری جشنواره‌ی هنر‌های نمایشی می‌تواند نقشی تاثیرگذار در این فرآیند داشته باشد.علاوه بر این، باید توجه داشت که فراگرفتن ارزش‌های اخلاقی، تعامل مناسب با همسالان، افزایش اعتماد به نفس و افزایش انگیزه، تمرین کار گروهی و رشد مهارت‌های فردی در بین مخاطبان، از دستاورد‌های جشنواره‌ی هنر‌های نمایشی است.

وی در مورد شعار و موضوع‌های این جشنواره گفت: پس از مشورت و تعامل با کارشناسان این حوزه، شعار این دوره از جشنواره «این صحنه، خانه ماست» انتخاب شد. موضوع‌های جشنواره عبارت از: توجه به نامداران، امیدآفرینی، پرداختن به آیین‌های بومی، سنتی و مذهبی، طنز، محیط زیست و بخش آزاد است.

مدیر آفرینش‌های ادبی و هنری کانون اضافه کرد: ۳۱ استان با حضور اعضای نوجوان (۱۲ تا ۲۲ ساله) تا پایان اردیبهشت اقدام به برگزاری جشنواره‌های استانی می‌کنند و در پایان، سه اثر برگزیده به دبیرخانه جشنواره معرفی می‌شود که پس از داوری پایانی ۱۵ اثر به مرحله کشوری راه پیدا می‌کند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  پایان خوش یک پرونده ضد محیط‌زیستی/بازگرداندن شهریه‌هاینامتعارف مدارس
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml