علمی فرهنگی

بررسی چالش‌های رژیم صهیونیستی با مستندهای افق

مجموعه‌ای از مستند‌های تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی در این هفته از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

مستند «در برابر تاریکی» با موضوع حمایت‌های قهرمانان و اسطوره‌های ورزشی جهان از حقانیت فلسطین و ضدصهیونیسم از شنبه ۱ اردیبهشت ماه، هر روز ساعت ۱۸ از شبکه افق پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند تکرار این مجموعه مستند را روز بعد ساعت ۱۲ بامداد، ۷ صبح و ۱۳:۳۰ از قاب شبکه افق سیما به تماشا بنشینند.

مستند پنج قسمتی «سلاح ایرانی» علاوه پرداخت به توانمندی‌های دفاعی نیرو‌های مسلح در دهه گذشته، اطلاعات و تصاویر جدید و دیده نشده‌ای درباره دستاورد‌های جدیدتر دفاعی ایران ارائه می‌دهد. این مجموعه مستند شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۸:۳۰ و تکرار آن ساعت ۰۰:۳۰ بامداد، ۷:۳۰ صبح و ۱۴ به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «خراش» دیگر مستند موضوعی با محوریت رژیم صهیونیستی به صورت مستند آرشیوی با بررسی چالش‌های سیاست خارجی رژیم صهیونیستی و تعارضات آن با کشور‌های منطقه و جهان به تبیین انزوای رو به رشد رژیم صهیونیستی در عرصه‌ی بین‌الملل می‌پردازد. مستند «خراش» شنبه تا دوشنبه حوالی ساعت ۲۱ از قاب شبکه افق سیما پخش می‌شود.

مستند «از زمین خاکی» در حوزه اقتصاد مقاومتی ساخته شده و شعار جهش تولید را مدنظر قرار می‌دهد و شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۵:۳۰ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

«نسل سوم» پرتره‌ای از فرزندان شهدایی است که در حوزه کار و فعالیت خود افراد موفقی هستند و به نوعی مسیر پدر را طی می‌کنند. این مجموعه مستند ۲۶ قسمتی به تهیه‌کنندگی محمد حسین وزیری تولید شده و شنبه هر هفته ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه افق پخش شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  زنده شدن خاطره تشییع حاج قاسم در مراسم شهید رئیس‌جمهور وهمراهان

 مجموعه مستند «فناورانه» به تهیه‌کنندگی صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف روایت توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان یکشنبه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه افق پخش می‌شود.

فصل دوم مستند «سلام به آینده» روایتی از مهارت‌های شغلی، علمی و هنری فرزندان ۷ تا ۱۷ سال ایران عزیز است. این مجموعه مستند روایتی از سبک تربیتی “مهارت محور” است که مادران و پدران ایرانی از هم‌اکنون برای پربار شدن آینده فرزندان‌شون و برای “رشد آینده ایران” برنامه‌ریزی کرده‌اند. همچنین اسن مستند دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱:۳۰ به روی آنتن افق می‌رود.

مجموعه مستند «جاسوسان صنعتی» روایتگر پرونده‌هایی است که طی آن جاسوسی‌های بزرگی در حوزه‌های صنعتی توسط برخی کشور‌ها رخ داده است. قسمت اول این مستند سه شنبه ساعت ۲۱:۳۰ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

 مستند «شاهدان خاموش» در گونه زندگینامه و جنایی، محصول آمریکا در سال ۲۰۱۵ و قرار است سه‌شنبه مورخ ۴ ازدیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه افق سیما پخش شود.

مجموعه مستند «تازه نفس» قصه جوانان دهه شصتی و هفتادی است که در رشته و تخصص خود از مفاخر ایران زمین محسوب می‌شوند. مجموعه مستند تازه نفس از تولیدات گروه مستند شبکه افق چهارشنبه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه می‌رود.

مجموعه مستند «ضد» تلاش می‌کند در هر قسمت با طرح یک موضوع ظاهرا کم اهمیت، به جنگ کلیشه‌های ذهنی مردم درباره محیط پیرامونشان برود. چرا که ضدیت با کلیشه‌ها کلید دیدن وقایع جهان از دریچه‌ای جدید است.

هر قسمت از این مجموعه مستند به موضوع متفاوتی مثل آلودگی هوا، آلودگی‌های نوری، حیوانات خانگی، صنایع جنگ و … پرداخته و می‌کوشد مردم را وادار کند که نگاه متفاوت‌تری داشته باشند. در فصل سوم تلاش دارد از تسلط زیست مجازی بر زندگی انسان‌ها بگوید.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  نقشی از شخصیت‌های قصه‌های ایرانی بر روی پوستر نمایشگاهکتاب

مخاطبان می‌توانند قسمت هجدهم این مجموعه مستند را پنجشنبه ساعت ۱۸ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند «ایرانگرد» جمعه این هفته ساعت ۲۰ پخش خواهد شد؛ این مستند نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهر‌های مختلف کشور و زندگی در میان عشایر، مردمان ییلاقی و شهر‌ها و روستا‌های ایران برای مخاطبان دارد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml