مقالات مختلف

برای حل مشکلات کشور در انتخابات شرکت کنیم

معاونان فرهنگی دانشگاه‌های کشور؛

جشن تولد ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ایران با رویداد مهم و سرنوشت ساز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری مقارن شده است.

 

* برای حل مشکلات کشور در انتخابات شرکت کنیمبه گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ معاونان فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور، ضمن دعوت مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای انتخابات پیش‌رو، در بیانیه‌ای اعلام کرد: برای حل مشکلات کشور باید در انتخابات شرکت کرده و دشمنان را مأیوس کنیم.

 بیانیه معاونان فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور آمده است:

جشن تولد ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ایران با رویداد مهم و سرنوشت ساز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری مقارن شده است؛ مقارنتی که می‌توانیم آن را چاشنی ایران قوی و کانون پویایی و شکوه و تمدن‌سازی قرار دهیم. این انقلاب زنده به حمایت صاحبان اصلی آن یعنی مردم است.

این بیانیه می‌افزاید: ملت بزرگ و شریف ایران انبوهی از بحران‌ها، جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه را توانست با سربلندی پشت سر بگذارد. به رغم همه این مشکلات، پیشرفت‌های متعدد و پرشمار در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری به قدری پرشتاب بوده و هست که تعبیر بی‌نظیر “نزدیک قله‌ایم” توسط رهبر فرزانه انقلاب عنوان شد. ایشان مقصود از قله را، قله حاکمیت دین خدا، حاکمیت حق و حاکمیت عدل برشمردند. یقینا طی این مسیر سختِ به سمت قله، به برکت استقرار نظام “جمهوری اسلامی” صورت پذیرفته است. همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: “هر دو کلمه‌ «جمهوری» و «اسلامی» وابسته‌ به انتخابات است. «جمهوری» یعنی مردم‌سالاری، یعنی حاکمیّت کشور به دست مردم و «اسلامی» یعنی این مردم سالاری بر اساس تعالیم اسلام است. این دو، دلایل اصلی مخالفت جبهه‌ استکبار با انتخابات ماست؛ چون هم با جمهوری‌اش مخالفند، هم با اسلامی‌اش.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  یوتیوب روی توسعه ابزار جدید هوش‌مصنوعی کار می‌کند

نیک می‌دانیم اگر خواهان حل مشکلات کشور هستیم، باید در انتخابات حضور پیدا کنیم و اطرافیان و افراد جامعه را به مشارکت حداکثری دعوت کنیم. یقینا هر چه مشارکت در انتخابات بالاتر باشد، اقتدار و امنیت ملی افزایش پیدا خواهد کرد. وقتی دشمن حضور مردم و قدرت نظام را مشاهده می‌کند، تهدیدش کم اثر یا خنثی می شود. دشمنان ملت و برخی از دنباله‌روهای آنها در داخل تلاش می‌کنند مردم را مأیوس و بی‌اعتماد کرده و وانمود کنند که انتخابات فایده‌ و تاثیری ندارد. آنها در این مسیر از ابزار رسانه نیز در راستای برجسته کردن نقاط ضعف و کتمان نقاط قوت حداکثر استفاده را می‌برند. به عبارت دیگر با تمام قدرت و امکانات، مشغول جنگ رسانه‌ای و جنگ شناختی علیه ملت ایران هستند.

در شرایطی که استکبار جهانی، ناامید از جنگ سخت و رو در رو، با تمام نیرو و دسیسه‌ها به توطئه‌های مذبوحانه، جنگ نرم و رسانه‌ای وسیع علیه ایران اسلامی روی آورده است، ملت هوشیار و بصیر ایران اسلامی به مدد هوشمندی و بصیرت انقلابی و پیروی از خط راستین ولایت و امامت با حضور پرشکوه خود در انتخابات یازدهم اسفند ۱۴۰۲ این بار هم نقشه‌های شوم دشمنان و آمریکای جهانخوار را به یأس و شکست تبدیل خواهند کرد و گام دیگری در نیل به سمت قله‌ها، آبادانی و سربلندی ایران و تشکیل تمدن نوین اسلامی بر خواهند داشت و این فرصت طلایی دستیابی به قله شکوه را از خود سلب نمی‌کند.

رسالت خواص جامعه و از جمله دانشگاهیان «جهاد تبیین» است. مطابق بیانات رهبر انقلاب که فرمودند “همه‌ کسانی که مخاطبانی دارند، وظیفه‌ دارند مردم را به انتخابات دعوت کنند”. فراموش نکنیم که حضور در انتخابات صرفاً تکلیف نیست، بلکه حق است؛ حقّ مردم است که انتخاب کنند. بنابراین از همه اقشار جامعه به ویژه استادان، یاوران علمی و دانشجویان عزیز استدعا داریم ضمن تبیین شرایط کنونی ایران عزیز و مخصوصاً تحولات منطقه و جهان و نقش موثر مجلس انقلابی و نخبگانی یک بار دیگر به پاسداشت حرمت خون شهیدان، نقش تبیین گرانه تاریخی خود را با تمام قوا به نیت قرب الهی انجام دهیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  با این راهکار ساده مغزتان جوان می ماند!

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml