اخبار گوناگون مدارس

باید از نعمت انتخابات برای رقم زدن سرنوشت کشورمان استفاده کنیم

معاون وزارت آموزش و پرورش: خیلی از کشور‌ها حاضر نیستند از حق انتخابات هزینه کنند ولی ما به مجاهدت شهدا، ایثارگران و جانبازان برای رقم زدن سرنوشت خوب کشورمان، از آن استفاده می‌کنیم.

 

* باید از نعمت انتخابات برای رقم زدن سرنوشت کشورمان استفاده کنیمبه گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ علی فرهادی گفت: خداوند بر اساس نعمت‌هایی که در اختیار ما قرار داده، از ما سوال می‌پرسد. حتما این حق انتخاب در جامعه توسط کسانی محقق شده که مجاهدت و تلاش کردند و نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را تغییر دادند که ما بتوانیم رای بدهیم.

وی افزود: می‌گویند شکر نعمت به استفاده خوب از آن نعمت است. انتخابات به ذات یک نعمت و داشته‌ای هست که هر جامعه‌ای آن را ندارد. کافی‌است نگاه کنیم به کشور‌های اطراف که ببینیم چقدر حق انتخاب دارند و چقدر حاضر هستند برای ایجاد همچین حقی هزینه بدهند. ما به مجاهدت شهدا، ایثارگران، جانبازان و کسانی که در این راه خون دادند، این نعمت را داریم و باید در بهینه‌ترین حالت برای رقم زدن سرنوشت خوب کشورمان، از آن استفاده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش در ادامه اظهار کرد: رای اولی‌ها مصداق رویش‌ها و امید‌ها هستند. یعنی رای اولی‌ها نشان می‌دهند که نظام مردم‌سالاری دینی در جریان و تولید هست و اینگونه نیست که یک مانیفست تحت عنوان مردم‌سالاری دینی توسط جمهوری اسلامی ایران باشد. مردم‌سالاری مبتنی بر آموزه‌های وحیانی و ارزش‌ها است نه مردم‌سالاری بر‌اساس مکاتب بشری.»

فرهادی افزود: تن‌ها مکتبی که می‌توان با جرات گفت هیچ نقصی ندارد، اسلام هست. اسلام به معنای دین اسلام نیست. نقطه مقصود رشد همه ادیان تحت عنوان دین اسلام است و در این بستر یک مردم‌سالاری شکل گرفته که ما به آن مردم‌سالاری دینی می‌گوییم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مدارس تهران در روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه هم تعطیل است؟ | تشکیلکمیته اضطرار آلودگی هوا

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: دانش‌آموزان ما در حال ادامه دادن این مردم‌سالاری مبتنی بر آموزه‌های الهی، وحیانی و دین مبین اسلام هستند.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml