فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
اخبار گوناگون مدارس

این شروط و هزینه‌ها هنگام ثبت‌نام در مدارس ممنوع! | شکایات از روند ثبت‌نام دانش‌آموزان را چگونه اعلام کنیم؟

به گزارش مدارس، سیده عادله سجادی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه امسال مسئولیت لباس فرم مدارس به اتحادیه پوشاک واگذار شده است و آموزش و پرورش دیگر متولی این موضوع نیست، اظهار کرد: امسال مسئولیت توزیع، قیمت و کیفیت لباس فرم دانش‌آموزان به اتحادیه پوشاک واگذار شده است.

وی افزود: این موضوع به صورت بخشنامه به مدارس ابلاغ شده است و خانواده‌ها در صورت داشتن شکایت می‌توانند با شماره تلفن‌های ۶۶۷۱۳۰۵۲ داخلی ۱۰۶ و شماره ۰۹۳۶۷۵۳۱۴۵۴ در بله، ایتا و روبیکا و سامانه ۱۲۴ وزارت صمت پیام‌های خود را منعکس کنند. 

هزینه سرویس هنگام ثبت‌نام دریافت نمی‌شود 

سجادی درباره هزینه سرویس دانش‌آموزان گفت: این هزینه در هنگام ثبت‌نام دریافت نمی‌شود و در این خصوص هم تغییراتی وجود دارد که منتظر ابلاغیه کارگروه ماده ۱۷ و ۱۸ هستیم.

شکایات از ثبت‌نام را چگونه منعکس کنید؟

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران درباره نحوه ثبت شکایات خانواده‌ها از روند ثبت‌نام دانش‌آموزان مطرح کرد: اگر خانواده‌ها در هنگام ثبت‌نام با مشکلی مواجه شدند، می‌توانند در سامانه شکایات به آدرس https://shekayat.medu.ir/ آن را ثبت کنند یا با شماره‌های ستاد نظارت بر ثبت‌نام منطقه آموزش و پرورش خود یا اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به شماره ۸۸۹۵۴۵۰۶ اطلاع دهند.

سجادی تأکید کرد: اطلاعات خانواده‌ها در صورت ثبت شکایت به صورت گزارش مردمی، محرمانه باقی می‌ماند و اصلا نام و نام‌خانوادگی از فرد درخواست نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  شهرخبر - گلکسی S24 احتمالاً به قابلیت‌های هوش مصنوعی مجهزمی‌شود

شرط معدل و انضباط برای ثبت‌نام ممنوع

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران درباره شرط معدل و انضباط دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در مدارس تأکید کرد: برخی مدارس مانند شاهد ضوابط خاص خود را برای ثبت‌نام دانش‌آموزان دارند اما مدارس عادی دولتی نمی‌توانند به دلیل کسر انضباط و معدل از ارائه خدمت به دانش‌آموز ممانعت کنند خانواده‌ها در صورت مواجه شدن با این مسائل به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنند و در آنجا پس از طرح موضوع مدیر مدرسه را مجاب به ثبت‌نام دانش‌آموز می‌کنند.

سجادی درباره اقدام ناعادلانه برخی مدارس برای کسر نمره انضباط دانش‌آموزان گفت: انضباط، باید و نبایدهای رفتاری داخل مدرسه است؛ اگر دانش‌آموز خارج از ضوابط عمل کند، در دفتر انضباطی مدرسه ثبت‌ و ضبط می‌شود و در پایان سال اخطار شفاهی و کتبی و اطلاع‌رسانی به والدین صورت می‌گیرد. دانش‌آموز، همکاران و خانواده‌ها در مدرسه حقوقی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد و کادر مدارس باید شیوه‌ تعامل مناسب با دانش‌آموزان دهه ۸۰ و ۹۰ را به درستی بشناسند.

وی عنوان کرد: در این راستا باید بحث به‌روزآوری نیروی انسانی، آموزش ضمن خدمت، توانمندسازی در همه دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد تا سبک نگاه فرزندان و میزان تاب‌آوری دانش‌آموزان هم مد نظر باشد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml