علمی فرهنگی

ایده ساخت «هیس، هیچی نیس!» چگونه شکل گرفت؟/ قصه تلخی که طنز شد!

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سریال نمایشی «هیس، هیچی نیس!» به عنوان نخستین محصول مرکز تولیدات نوجوان سوره توسط سازمان سینمایی سوره به تهیه‌کنندگی حمیدرضا عطارد و کارگردانی حسین حقانی با نگاهی طنز به رویدادهای تاریخی جهان ساخته شده و اثری اقتباسی از کتاب ۱۵ جلدی «سرگذشت استعمار» مهدی میرکیایی است.

این مجموعه از اول اردیبهشت ماه شنبه تا دوشنبه حوالی ساعت ۱۸ از شبکه دو سیما و دوشنبه تا پنجشنبه حوالی ساعت ۲۱ از شبکه امید روانه آنتن شده است.مجموعه «هیس هیچی نیس» نخستین محصول مرکز تولیدات نوجوان سوره است که توسط سازمان سینمایی سوره برای مخاطب نوجوان تولید شده است.

حسین حقانی کارگردان مجموعه هیس هیچی نیس گفت:آیتم‌هایی در این مجموعه داریم که کاراکتر‌های ثابتی دارد و بر این اساس نگاه غرب را در این کاراکتر‌ها می‌بینیم. 

وی درباره انتخاب بازیگران توضیح داد:بازیگران ناشناخته هستند و همین یک ویژگی است، چون ما نقش‌های زیادی داشتیم و هر بازیگری مجبور بود ۱۰ کاراکتر بازی کند و اینها به دلیل توانمندی هایشان می‌توانستند با تغییر گریم نقش‌های مختلفی را می‌توانستند بازی کنند. 

حقانی ادامه داد: حدود ۲ سال پیش بود که حمیدرضا عطارد تهیه کننده مجموعه فیلمنامه را به من داد تا بخوانم و فقط قرار بود نظر بدهم. من فیلمنامه اولیه را که خواندم برایم جذابیت داشت جذابیتش هم به این بود که چطور برهه‌ای از تاریخ را که شیرین هم نیست و تلخ است تبدیل به یک مجموعه آیتمی شده است که برای نوجوانان سرگرم کننده و آموزشی باشد. 

این کارگردان عنوان کرد: خیلی از اتفاقاتی که در این برهه از تاریخ می‌آید کمتر گفته شده است و خود من که فیلمنامه را می‌خواندم برای اولین بار با این اتفاقات آشنا شدم. از این حیث این نکات جزیی و وقایع برای من تازه بود. بعد از چند ماه از من برای کارگردانی دعوت شد و آن زمان متن را دوباره با نگاه کارگردانی خواندم و تغییراتی در متن داشتیم.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  وقتی هادی حجازی‌فر به جای محمد بحرانی عروسک ساخت

خبرنگار:الهام قبادی

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml