اقتصادی

اولین مزایده اموال منقول با عرضه ۷هزار تن چای برگزار شد

ایزدی، مدیرکل سازمان اموال تملیکی استان تهران در نشست خبری امروز خود گفت:  اولین مزایده  اموال منقول و غیر منقول در سال ۱۴۰۳ به ارزش ۴هزار میلیارد تومان در مجموع برگزار می شود.

وی افزود: اولین مزایده اموال منقول از سوم اردیبهشت ماه تا ۱۱ اردیبهشت ماه تعداد ۲۱۵ پارتی کالا بارگذاری شده است که از این میزان ۷ هزار تن چای با تاییده سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد بارگذاری شد و از  تمامی این چای ها ظرف مدت ۴۰ روز نمونه گیری های سختی از آن صورت گرفت.

وی افزود: از سوم تا ۱۱ اردیبهشت ماه مزایده ۲۷۸ و مزایده غیر منقول ۱۱۴۹ است و در سامانه ستاد ایران برگزار  می شود.

او اظهار کرد: به تمامی تولید کننده های چای فرصت دوماهه برای تسویه مبالغ خود  داده شده است که با تاییده وزارت جهاد کشاورزی و قرار دادن وثیقه بتوانند مبالغ را پرداخت کنند.

وی تاکید کرد : ارزش این مزایده هزار و۱۹۵ میلیارد تومان است که  ۱۰۰ میلیارد تومان  آن کالاهای دیگر است و مابقی چایی است .

وی از برگزاری مزایده اموال غیر منقول هم خبر داد و گفت:  ۲هزار ۷۹۱ میلیارد تومان که این میزان از عرضه غیر منقول  به  ویژه ملک بی سابقه بوده است که بخش زیادی از آن پرونده سادات خوزستان است همچنین چند ملک سنگین از جمله زمین ۱۸هکتاری و ۶۵۰ متری زعفرانیه،  چند آپارتمان هم   از جمله موارد عرضه شده  در این مزایده است و شرایط ویژه از جمله پرداخت اقساطی هم امکان پذیر شده است.

ایزدی یادآور شد: هفته ای سه بار مزایده  خرده فروشی انجام می دهیم و برخی از دستگاه ها از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی ره هم پیگیر  شیوه برگزاری  مزایده خرده فروشی بودند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  بهره‌برداری از ۷۹ پروژه عظیم نفتی در سال ۱۴۰۳

وی با بیان اینکه کالاهای از ابتدای سال گذشته تا انتهای آن در حوزه فروش کالا و فروش منقول کالا سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان در استان تهران کالا فروختیم اما در سال گذشته ۳۱۹ میلیارد تومان بوده است گفت: در سال ۱۴۰۰،  ۱۵۲ میلیارد تومان بوده است همچنین در غیر منقول ۱۴۰۲   ۴۵۰ میلیارد تومان بوده است و ۱۶۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ ۱۹ میلیارد تومان  در مجموع فروش منقول و غیر منقول ۱۳۳۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ و در سال ۱۴۰۱ ، ۴۸۰ میلیارد تومان انجام شده است.

وی  به بخش اعاده کالاهای متروکه اشاره کرد و گفت: ۵هزار ۱۴۰ میلیارد  تومان در سال ۱۴۰۲ اعاده کالا کردیم و در سال  ۱۴۰۱  ۲هزار ۴۹۰ میلیارد تومان بود  در سال ۱۴۰۱ بوده است که در سال ۱۴۰۰، ۳۴۰میلیارد انجام شد.

مدیرکل سازمان اموال تملیکی استان تهران  بیان کرد: بخش عمده ای از اعاده کالاها در حوزه خودروهای سنگین و تجهیزات و ماشین آلات راهداری بود که بخش عمده ای از آنها  اعاده شد.

وی افزود:سال ۱۴۰۲ ۱۴۳۵ میلاد تومان کالاهای استردادی داشته ایم که  ۷۶ درصد رشد داشته است و در سال ۱۴۰۱ ، ۶۷۱ میلیارد تومان پرونده های استردادی داشته ایم .

ایزدی بیان کرد: در مجموع انهدام ۲۷۲ میلیارد در سال ۱۴۰۲ بوده و ۳۹۰ میلیارد تومان انهادم  در سال ۱۴۰۱ داشته ایم و در سالی که شروع کردیم بخش عمده ای از کالاهای گمرک امام بود .

وی افزود: ۱۰ هزار و۷۰۰ میلیارد تومان ارزش پرونده های ما در سال ۱۴۰۲ بوده و در سال ۱۴۰۱ ۹۱۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  فرآیند ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت تسهیل شدهاست

او گفت: ۲هزار ۱۷۱ پرونده قاچاق در سال ۱۴۰۲ و در سال ۱۴۰۱ ۱۹۰۰ پرونده داشته ایم ومجموع پرونده ۱۴۰۲ ۱۸ هزار میلیارد تومان ارزش پرونده ما بوده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ با توجه به آنکه حجم زیادی از پرونده های متروکه  گمرک امام خمینی بوده ما شاهد تشکیل بسیار زیاد ی از پرونده های متروکه بوده ایم.

ایزدی با بیان اینکه  در حوزه تشکیل پرونده قاچاق هزار ۴۳ درصد و در پرونده متروکه ۱۳۲ درصد رشد داشته ایم گفت: در حوزه فروش ۱۸۰ درصد ارزش ریالی رشد داشته ایم و در بحث واگذاری رشد داشته ایم. 

راه اندازی سامانه جامع کالا تا ۱۰ روز آینده 

وی افزود: در بحث فروش رتبه غیر منقول رتبه اول استان را داشته ایم و در بحث منقول رتبه ۴ را داریم و بعد از تعداد ردیف کالاهای رتبه دوم را داریم .

رئیس سازمان  اموال تملیکی استان تهران  بیان کرد: بخش عمده ای از کالاهای قاچاق در استان تهران کالاهای ریز بوده است و حدود  ۲۳هزار پرونده در این بخش داشته ایم .

ایزدی تاکید کرد: سامانه جامع اموال‌ تملیکی در استان تهران اجرا شده است و تا ۱۰ روز آینده اجرا می شود  و طبق تصمیماتی که گرفته شده و مصوبه خود ریاست جمهوری بود. 

 

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml