فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
مدارس خاص

امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چگونه می باشد؟ مدارس شاهد در استان تهران و دیگر شهرستان ها، از جمله مدارسی هستند که از امکانات آموزشی خوبی برخوردارند و امتیازات ویژه ای برای دانش آموزان این مدرسه در نظر گرفته می شود، از این رو متقاضیان زیادی دارند. این مدارس برای جذب دانش آموز هیچگونه آزمونی برگزار نمی‌کنند، اما ورود به آن نیز با شرایط خاصی انجام می‌شود. بطوری که هر کدام از داوطلبان که با توجه به شرایطشان امتیازبندی می شوند (به ویژه دانش آموزان دارای سهمیه شهدا، جانبازان، رزمندگان و ایثارگران) در الویت خواهند بود. به همین منظور در ادامه این مطلب به انواع سهمیه و جدول امتیاز بندی مدارس شاهد 1402 – 1403 می‌پردازیم.

داوطلبان گرامی با توجه به تغییرات در سایت ثبت نام مدارس شاهد توصیه می کنیم حتما مقاله راهنما جامع مطالعه نمایید. 

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام مدارس شاهد

 

فهرست مطلب

امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

مدارس شاهد با شرایط و ضوابط خاصی نسبت به جذب دانش آموز در مقاطع مختلف اقدام می‌کند. اما اینکه تحت چه شرایطی دانش آموزان را جذب می‌کنند باید بگوییم که این مدارس برای هر دانش آموز با شرایط و سهمیه های مختلف، جدول امتیاز بندی مدارس شاهد را منتشر می‌کنند. هر داوطلبی که پس از ثبت نام اولیه در مدارس شاهد، طبق جدول امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ امتیاز ببشتری کسب کند، شانس بیشتری برای ورود به مدارس شاهد خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است در میان تمامی داوطلبان، دانش آموزان دارای سهمیه شهدا، جانبازان، رزمندگان و ایثارگران در اولویت ثبت نام هستند و چنانچه ظرفیت خالی در مدارس شاهد وجود داشته باشد، داوطلبان دیگر شانس ورود به این مدارس را بدست می آورند. برای دانش آموزان غیرشاهد نیز جدول امتیاز بندی مدارس شاهد جداگانه ای می توانند امتیاز کسب کنند.

لازم است اشاره کنیم که زمانی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد قطعی خواهد شد که علاوه بر بارگذاری مدارک مربوطه، مدارک لازم برای هر سهمیه توسط دانش آموز و یا اولیاء دانش آموز به مدرسه شاهد مدنظر تحویل داده شود.

 

بارگزاری مدارک و مستندات امتیاز انتخاب شده

در سال ۱۴۰۲ در سایت ثبت نام مدارس تغییراتی اعمال شد و دانش آموزان جهت ثبت نام در مدارس شاهد باید به سابت پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir مراجعه نمایند. در این سایت در زمان انتخاب موارد امتیاز بندی مدارس شاهد و کسب امیتاز مربوطه دانش آموزان و والدین باید عکس مدارک لازم را به صورت فایل jpg با حداکثر حجم 256 کیلو بایت بارگزاری کنند. 

توجه داشته باشید چنانچه فایل عکس شما غیر مربوطه یا کیفیت شرایط لازم را نداشته باشد، در زمان بررسی مدارک بارگزاری شده توسط کارشناسان امیتازی به شما تعلق نخواهد گرفت.

دانش آموزان و والدین گرامی چنانچه در زمینه بارگزاری و آپلود مدارک لازم در فرم امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ دارای مشکل می باشید. می توانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان مجموعه دانتل تماس گرفته تا تمامی مراحل ثبت نام مدارس شاهد را به صورت کامل انجام دهند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  saja.medu.ir + ورود به سامانه سجا شاهد و ایثارگران

امتیاز بندی مدارس شاهد

 

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد دانش آموزان سهمیه ایثارگری 1402 – 1403

اولویت اول مدارس شاهد با دانش آموزانی است که دارای سهمیه ایثارگری می‌باشند و مدارس سعی می‌کنند ظرفیت خود را با دانش آموزانی که دارای سهمیه ایثارگری هستند تکمیل نمایند. دانش آموزانی دارای سهمیه ایثارگری هستند که یکی از سهمیه های فرزند شهدا، آزادگان، جانبازان 25 درصد و بالاتر را داشته باشند.

 امتیاز بندی شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای داوطلبان با این سهمیه، در جدول امتیاز بندی مدارس شاهد مندرج در دفترچه راهنمابه داوطلبان ارائه می‌شود که در ادامه با توضیحات آن را ارائه کرده ایم.

سهمیه داوطلب امتیاز تعیین شده مدارک لازم

دانش آموز جانباز

3000 امتیاز برای صحت ادعای دانش آموز بایستی شناسه ایثارگری در سامانه سجا توسط متقاضی درج شده باشد.

فرزند شهید

5000 امتیاز   

فرزند جانباز 70 درصد و بالاتر

5000 امتیاز  دانش آموز بایستی برای صحت ادعای خود کدایثارگری اولیاء را در سامانه سجا ثبت کرده باشد.

فرزند جانباز 50 تا 69 درصد

5000 امتیاز

فرزند جانباز 25 تا 49 درصد

5000 امتیاز

فرزند جانباز تا 25 درصد

2000 امتیاز

فرزند آزاده

5000 امتیاز  

نـوه شهیـد، جانبـاز 70 درصد و بالاتر

هر مورد 900 امتیاز – حداکثر 1800 امتیاز بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد داوطلب با این سهمیه بایستی معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران را در اختیار داشته‌ باشد.

نـوه آزاده با جانبازی تا 69 درصد

هر مورد 200 امتیاز – حداکثر 2 مورد برای استفاده از این سهمیه، داوطلب باید کارت شناسایی معتبری که از امور ایثارگران و یا بنیاد شهید دریافت کرده است را ارائه دهد.

نـوه آزاده

هر مورد 200 امتیاز – حداکثر 2 مورد  

نـوه جانباز 50 تا 69 درصد

هر مورد 200 امتیاز – حداکثر 2 مورد  
نـوه جانباز تا 49 درصد هر مورد 100 امتیاز – حداکثر 2 مورد  

نوه شهید اتباع

بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد برای دانش آموزی که نوه شهید اتباع باشد نیز، 700 امتیاز ددرنظر گرفته می‌شود. دانش اموز با این سهمیه باییستی معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران را جهت صحت ادعای خویش به مدرسه ارائه دهد.

فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی

حداکثر امتیاز 2880 روز – هر ماه 60 امتیاز – امتیاز به ازای هر واحد 2 – حداکثر 5760 خدمت در جبهه در 8 سال دفاع مقدس یعنی از شهریور سال 59 تا شهریور سال 67

 فرزند رزمنده جبهه مقاومت

حداکثر امتیاز 2880 روز – هر ماه 40 امتیاز – امتیاز به ازای هر واحد 1.3333 – حداکثر 2760

فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه

هر ماه حضور در جبهه و منطقه جنگی / 20 امتیاز

هر ماه حضور در مناطق امنیتی / 2 امتیاز

 هر ماه حضور در مناطق عملیاتی / 1/5 امتیاز

 هر ماه حضور در مناطق امنیتی (شمال غرب) / 15 امتیاز

داوطلبان با سهمیه فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه باید گواهی معتبر از مراجع مذکور را با قید مدت حضور در جبهه و مناطق عملیاتی وامنیتی برای صحت ادعای خود رائه دهند.

خواهر و برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر

چنانچه متقاضی ثبت نام در مدارس شاهد، خواهر و یا برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر باشد، برای او و برای هر مورد 500 امتیاز درنظر می‌گیرند. دانش آموز بایستی دارای معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد و آن را به مدرسه مورد نظر خود ارائه دهد.

نوه جانباز تا 49 درصد و یا سلاله (نتیجه) شهید

 دانش آموزانی که جزو نوه جانباز تا 49 درصد باشند و یا نتیجه شهید باشند، به ازاء هر مورد 50 امتیاز دریافت خواهند کرد. دانش اموزان بایستی برای اعمال این سهمیه معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران به مدرسه شاهد مدنظرشان ارائه دهند.

فرزند همسر (شهید، جانباز 50 درصد به بالا و آزاده)

بر اساس جدول امتیاز بندی شاهد این سهمیه نیز برای داوطلبان 50 امتیاز را در پی خواهد داشت. ارائه معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اعمال این سهمیه الزامی است.

نوه رزمنده

داوطلب با سهمیه نوه رزمنده به ازا هرماه 5 امتیاز و در نهایت حداکثر 70 امتیاز را بدست خواهد آورد. بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد ارائه گواهی معتبر حضور در جبهه مطابق توسط داوطلب برای صحت ادعای خود ضروری است.

فرزند گروه جهادی شمیم شاهد

دانش آموزی که جزو فرزند گروه جهادی شمیم شاهد باشد به ازا هر ماه 3 امتیاز و در حداکثر 100 ماه بدست خواهد آورد. ارائه معرفی نامه از گروه جهادی شمیم شاهد با مهر برجسته برای اعمال این سهمیه الزامی می‌باشد.
پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  شرایط مدارس شاهد 1402 + جدول سهمیه ها | ایران تحصیل

 

امتیاز بندی مدارس شاهد دانش آموزان غیر شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در سال های گذشته فقط داوطلبان با سهمیه شاهد حق تحصیل در مدارس شاهد را داشتند. اما طی سالهای اخیر برای دانش آموزان غیرشاهد نیز ظرفیتی تعیین شده است و داوطلبان می‌توانند در صورتی که شرایط ورود به مدرسه شاهد را داشته باشند در این مدارس ثبت نام کنند و چنانچه امتیاز لازم را بر اساس جدول امتیاز بندی شاهد کسب کنند وارد این مدارس شوند.

دانش آموزانی که شرایط گفته شده در ادامه این مطلب را داشته باشند، می ‎توانند نسبت به ثبت نام در مدارس شاهد اقدام کنند و چنانجه امتیاز لازم را بدست آورند، وارد این مدارس می‌شوند. لازم است اشاره کنیم کا صحت ادعای هر دانش آموز نیز با ارائه مدرک به صورت حضوری به مدرسه مربوطه اثبات می گردد.

 

حافظ قرآن کریم

✅ دانش آموزان حافظ قرآن کریم به ازای هر جزء که حفظ هستند می‌توانند 15 امتیاز کسب کنند. حداکثر امتیاز کسب شده این بخش ۴۵۰ امتیاز می باشد.

✅ چنانچه دانش آموزان چند جز از قرآن کریم را حفظ باشند باید یک گواهی معتبر از یکی از ادارات آموزش و پرورش یا سازمان اوقاف دریافت کنند و سپس برای کسب امتیاز در این زمینه به مدرسه شاهد مورد نظر ارائه دهند.

 

دارنده رتبه اول تا سوم در مسابقات قرآن و نهج البلاغه

✅ بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ دانش آموزانی که در مسابقات قرآن و نهج البلاغه که به صورت سالانه در زمینه های حفظ، مفاهیم، قرائت، قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش درسطح منطقه، استان، کشورو بین المللی برگزار می شود، مقام اول، دوم و سوم را کسب کنند می‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند.

مقام اول تا سوم امتیاز
سطح منطقه 5 امتیاز
سطح استانی 30 امتیاز
سطح کشوری 50 امتیاز
بین الملل 60 امتیاز

دارنده رتبه اول تا سوم در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی

✅ بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد دانش آموزانی که در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی در سطح منطقه‌ای، استانی، کشوری و بین المللی مقام اول، دوم و سوم را کسب کرده باشند می‌توانند حداکثر 150 امتیاز بدست آورد و در نهایت به ثبت نام مدارس شاهد اقدام کنند.

مقام اول تا سوم امتیاز
سطح منطقه 5 امتیاز
سطح استانی 30 امتیاز
سطح کشوری 50 امتیاز
بین الملل 60 امتیاز

امتیاز بندی مدارس شاهد در ارتباط با بنیاد شهید

دانش آموزانی که جزو فرزندان کارمندان و افراد شاغل رسمی و پیمانی در ارگان‌های آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طرح شاهد هستند می‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند.

✅ چنانچه اولیا داوطلب در سال جاری جزو شاغلین باشند، بدین صورت امتیاز بندی مدارس شاهد می‌شود که عوامل آموزشی به ازای هر شش ساعت درهفته 20 امتیاز، عوامل اداری به ازای هر شش ساعت در هفته 15 امتیاز، سابقه سنوات گذشته خدمت (آموزشی)، به نسبت 24 ساعت در طرح شاهد هر سال 10 امتیاز می‌باشد و داوطلب می‌تواند طبق این بند برای زوج کارمند و فرهنگی حداکثر 300 امتیاز بدست آورد.

دانش اموزان به عنوان مدرک بایستی آخرین حکم استخدامی یا ابلاغ رسمی مبتنی بر اشتغال موظف در طرح شاهداز مراجع ذی ربط را به مدرسه مدنظر ارائه دهند.

 

محل تحصیل والدین

✅ بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد امتیاز دهی بهدانش آموزانی که والدین آنها در مدرسه شاهد، شاغل هستند بدین صورت است که به ازای هر شش ساعت 25 امتیاز، با حداقل 12 ساعت حداکثر 100 امتیاز را کسب خواهند کرد.

 

فرزندان کارکنان رسمی آموزش و پرورش 

✅ بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد دانش آموزانی که جزو فرزند کارمندان رسمی آموزش و پرورش هستند و در مدارس ایثارگران شاغل بوده اند می‌توانند نسبت به ثبت نام در مدارس شاهد اقدام کنند. امتیاز این دانش آموزان وابسته به سابقه خدمت تمام وقت در مدارس ایثارگران دارد به طوری که هر سال، 4 امتیاز در پی دارد.

✅ دانش آموزان برای اثبات ادعای خود مبنی بر فرزند کارکنان رسمی آموزش وپرورش و شاغل در مدارس ایثارگران بایستی آخرین حکم استخدامی صادره در سال جاری را درصورتی که اولیاشان شاغل باشد و آخرین حکم بازنشستگی را درصورتی که اولیاء شان بازنشسته باشد و همینطور گواهی سوابق خدمت در آموزش و پرورش برای اولیا جزو مامورین و انتقالی ها را بایستی ارائه دهند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مهلت ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

 

امتیاز بندی مدارس شاهد | فرزند یا نوه خیرمدرسه ساز

✅ بر اساس جدول امتیاز بندی مدارس شاهد فرزند و یا نوه خیر مدرسه ساز بودن دارای حداکثر 120 امتیاز می‌باشد که الویت بندی می‌شود و طبق احداث مدرسه شاهد استان مطابق بند 3 – 6 خواهد بود. دانش آموزان برای اثبات این که فرزند و یا نوه خیر مدرسه ساز هستند بایستی گواهی صادره در سال جاری از اداره کل نوسازی مدارس استان و همینطور تایید کتبی ستاد اجرایی شاهد استان را ارائه دهند.

 

حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

یکی از موارد جدیدی که در سال جاری به جدول امتیاز بندی مدارس شاهد اضافه شده است، امتیاز حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می باشد. خانواده های که حداقل دارای ۳ فرزند می باشند و تاریخ تولد فرزند سوم از آبان ۱۴۰۰ به بعد می باشد می توانند امتیاز مربوط به این بخش را دریافت نمایند.

حداکثر امتیاز شاهد طرح جوانی جمعیت ۱۰ امتیاز می باشد و دانش آموزان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم این امتیاز را کسب نمایند. 

 

شرایط علمی امتیاز بندی مدارس شاهد 1402 – 1403

علاوه بر امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ دانش آموزانی که از نظر سطح علمی نیز در سطح بالایی قرار دارند، می توانند شانس خود را برای ورود به مدارس شاهد امتحان کنند. این دسته از داوطلبان باید توجه داشته باشند که شرایط علمی در پایه های مختلف به شرح موارد زیر است.

✅ پایه هفتم: داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع هفتم را در مدارس شاهد دارند بایستی در تمامی دروس مقطع ششم، مقیاس ” خیلی خوب ” کسب کرده باشند، البته اگر در دو درس مقیاس ” خوب ” و در دیگر دروس خیلی خوب نیز کسب کنند مجاز هستند.

✅ پایه هشتم: دانش آموزان برای ورود به مدرسه شاهد در مقطع هشتم بایستی در امتحانات نوبت دوم، معدل 17 را کسب کرده باشند.

✅ پایه نهم: دانش آموزان برای ورود به مدرسه شاهد در مقطع نهم بایستی در امتحانات نوبت دوم، معدل 17 را کسب کرده باشند.

✅ پایه دهم: دانش آموزان برای ورود به مدرسه شاهد در مقطع دهم بایستی در امتحانات نوبت دوم، معدل 16 را کسب کرده باشند. 

 

مشاوره امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

تمامی دانش آموزانی که قصد ورود به مدارس شاهد را دارند، توجه داشته باشند که ثبت نام اولیه مقاطع تحصیلی اول ابتدایی، متوسطه اول (پایه هفتم) و متوسطه دوم ( پایه دهم) در سامانه پادا به نشانی الکترونیکی ” pada.medu.ir ” انجام می شود. 

چنانچه متقاضیان پس از ثبت نام اولیه جزو اسامی پذیرفته شدگان باشند، بایستی که به همراه یکی از والدین خود و با در دست داشتن مدارک لازم به مدرسه شاهد مورد نظر مراجعه کنند و اقدامات لازم جهت قطعی کردن ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام میان پایه ها نیز از طریق سایت پادا انجام می شود و اساس قبولی بر اساس امتیاز بندی مدارس شاهد می باشد. دانش آموزان این پایه ها بایستی که مدارک خود را به مدرسه مورد نظرشان تحویل دهند و از طریق همین مدارس از وضعیت قبولی خود مطلع گردند. 

چنانچه پیرامون نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ و قبولی در این مدارس هر سوالی دارسد می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه شما را راهنمایی کرده و بهترین نتیجه کسب کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1402 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید

 

سوالات متداول

چه کسانی جزو اسامی دانش آموزان شاهد مجسوب می شوند که اولویت ورود به مدارش شاهد هستند؟

تمامی دانش آموزانی که دارای یکی از سهمیه های ایثارگری، شهدا، آزادگان و جانبازان باشند جز شاهد محسوب می شوند.

نحوه امتیاز بندی شاهد 1402 – 1403 به چه صورت می باشد؟

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را در متن مقاله کامل شرح داده ایم.

آیا دسته‌ای از دانش آموزان که دارای پایه تحصیلی علمی بالایی هستند دارای امتیاز بندی مدارس شاهد برای قبولی مدارس شاهد هستند؟

بله در متن مقاله به شرایط علمی و امتیاز بندی شاهد ورود به مداس در پایه های مختاف تحصیلی پرداخته ایم.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml