اخبار گوناگون مدارس

افزودن یک متر مربع به سرانه فضای دانش آموزی

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش گفت: سرانه فضای دانش آموزی در استان تهران در یک دوره ۳۵ ماهه از ۳ متر و نه دهم به ۴ متر و ۷ دهم رسید.

 

افزودن یک متر مربع به سرانه فضای دانش آموزیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رضامراد صحرایی در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به‌ویژه شهدای پرواز اردیبهشت گفت: موضوع مدرسه سازی جلوه‌ای است از مشارکت مردم در ساختن آینده کشور، مدرسه‌ها جایی هستند که آینده هر کشوری در آنها ساخته می‌شود. اینکه گفته می‌شود آموزش و پرورش هر کشور سیمای آینده کشور را نشان می‌دهد از آن جهت است که کودکانی که امروز در مدارس در حال تحصیل هستند کسانی هستند که آینده کشور به دست آنها خواهد افتاد و باید آن را بسازند.

وی با بیان اینکه مصداق عمل صالح مدرسه سازی است، زیرا آینده سازی را به همراه دارد افزود: این دولت مفتخر است به اینکه ایران را به کارگاه مدرسه سازی تبدیل کرده است.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه درباره تهران گزارش فوق العاده‌ای به تصویر کشیده، ادامه داد: فقط به یک نکته بسنده می‌کنم که سرانه فضای دانش آموزی در استان تهران در یک دوره ۳۵ ماهه از ۳ متر و نه دهم به ۴ متر و ۷ دهم رسید یعنی چیزی حدود یک متر مربع به سرانه فضای آموزشی کشور در شهر و استان تهران افزوده شده است.

صحرایی با بیان اینکه در طول دولت آیت الله رئیسی بالغ بر ۳۰ هزار کلاس درس در قالب بیش از ۷ هزار پروژه آموزشی و پرورشی و فرهنگی ساخته شد که بی سابقه است گفت: روزی حدود ۸ مدرسه در کشور ساخته شده، در تهران روزانه ۳.۵ کلاس درس ساخته شده که این حجم از عمران و آبادانی بی سابقه است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  درآمدزایی آموزش و پرورش سه‌برابر شد

وی با بیان اینکه رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان داد آن‌ها به دولت اعتماد کرده اند افزود: کار خیر از مدرسه سازی در کشور شروع شد و به دانشگاه سازی و بیمارستان سازی رسید.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml