اقتصادی

افت فشار گاز نداریم

مجید چگنی امروز در حاشیه بازدید وزیر نفت از مرکز دیسپچینگ شرکت ملی نفت ایران با تأکید بر اینکه هم‌اکنون در سرشاخه‌های خطوط لوله گاز کشور هیچ‌گونه افت فشاری نداریم، اظهار داشت: به‌دلیل برودت شدید هوا در سطح کشور و بارش برف در بیشتر استان‌ها با افزایش مصرف گاز روبه‌رو هستیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به کاهش بیشتر دمای هوا در هفته آینده در اکثر نقاط کشور از هم‌وطنان خواست که با رعایت الگوی مصرف به پایداری شبکه گاز کشور کمک کنند.

وی افزود: روز گذشته (یکشنبه، ۶ اسفندماه) مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری کشور به ۶۰۰ میلیون مترمکعب رسید و پیش‌بینی می‌شود با توجه به برودت هوا مقدار مصرف در هفته آینده به ۶۵۰ میلیون متر مکعب برسد.

احمد باهوش، مدیرعامل مجتع گاز پارس جنوبی نیز در این بازدید به‌صورت ویدیوکنفرانسی به ارائه گزارشی از وضع تولید گاز شیرین در این مجتمع پرداخت و گفت: هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه ۵۷۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین و ۷۵۰ هزار بشکه میعانات گازی در این مجتمع تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون پالایشگاه‌های سیزده‌گانه پارس جنوبی به‌صورت عادی در مدار تولید قرار دارند، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده همه پروژه‌ها در این مجتمع به‌ویژه رفع عیوب فنی و کاهش مشعل‌سوزی طبق برنامه اجرا شده است و پس از گذر از سرمای امسال این مجتمع آماده آغاز تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها برای سال ۱۴۰۳ خواهد شد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تداوم سرمای هوا طی هفته آینده از مردم خواست که با صرفه‌جویی در مصرف گاز، فرزندان خود در پارس جنوبی را در حفظ پایداری جریان گاز کمک کنند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  هشدار وزارت نیرو به ادارات پرمصرف؛ مصرف را کاهش ندهید برقاداره قطع می‌شود

باهوش افزود: هم‌اکنون روزانه در بخش دریا فاز ۱۱ پارس جنوبی روزانه ۱۱ میلیون متر مکعب و از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی ۲۶ میلیون مترمکعب برداشت می‌شود.

وی از ثبت رکوردی تازه در پالایش گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی طی ۲۲ بهمن‌ماه امسال خبر داد و گفت: این مجتمع به رکورد پالایش روزانه ۵۸۰ میلیون مترمکعب گاز رسیده است.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml