اخبار گوناگون مدارس

افتتاح ۲۰ پروژه ورزشی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مدارس ‌شهر تهران‌

معاون سلامت و تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت ۲۶۵۰ فضای ورزشی و تربیتی برای دانش‌آموزان در داخل مدارس در ۲۷ ماه افزوده شد که مدرسه تبدیل به کانون فعالیت شود.

 

افتتاح ۲۰ پروژه ورزشی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مدارس ‌شهر تهران‌به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ ‌صادق ستاری فرد افزود: فضا‌های افزوده شده به مدارس باید به کانون‌های تربیتی و ورزشی برای دانش‌آموزان تبدیل شود.

 

وی گفت: همچنین با توجه به اینکه خانواده‌ها امروزه فرصت با هم بودن در یک محیط با نشاط را ندارند، این فرصت‌های تربیتی و با نشاط را در قالب مردمی‌سازی مجموعه‌های ورزشی در روز‌های پنجشنبه و جمعه‌ها در اختیار مادران و دختران و پسران و پدران قرار دادیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: براساس این طرح، ۸۲۲ فضای ورزشی در روز‌های پنجشنبه و جمعه به صورت رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار گرفت.

 

ستاری‌فرد با بیان اینکه مهارت‌آموزی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان است، گفت: در این راستا، آموزش شنا برای دانش‌آموزان پایه ششم در سراسر مناطق و مدارس شهر تهران به صورت رایگان اجرا می‌شود. همچنین باید آموزش تنیس روی میز، فوتبال و دو میدانی هم مورد توجه باشد و همه دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی از مهر یک رشته ورزشی را یاد گیرند.

وی به سهم ورزش و سلامت دانش‌آموزان از مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و یادآور شد: سهم ورزش از این اعتبارات از ۱۲ درصد اکنون به ۴۰ درصد رسیده است.

 

معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همچنین در این دولت سازمان نوسازی مدارس ۳۵ استخر به دانش‌آموزان تحویل داده است و بسیاری از استخر‌هایی که پیش از این تعطیل شده بودند، دوباره احیا شد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  یک پروژه آموزشی در کرمان به بهره‌برداری رسید

 

ستاری فرد یادآورشد: هر وقت حرکت کردیم نظام حکمرانی و مجلس از ما حمایت کرده است بطوری که شاهد افزایش سه برابری بودجه ورزش از مالیات بر ارزش افزوده هستیم و همچنین بودجه تربیت بدنی و سلامت نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در این دولت به جای موسسات کنکوری اجرا شد و این یک شروع برای اصلاح نظام تعلیم و تربیت است.

 

ستاری فرد عنوان کرد: در قانون برنامه هفتم برنامه‌ریزی‌های و نظام حقوقی خوبی پیش‌بینی شد که از اصلاح سازوکار صندوق ذخیره فرهنگیان، اصلاح نظام جذب و بازنشستگی فرهنگیان، توجه به مقوله مدرسه‌سازی و حمایت‌های مالی را در برمی‌گیرد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml