علمی فرهنگی

افتتاح نمایشگاه عکس شهید جمهور در نگارخانه رضوان

آئین افتتاح نمایشگاه عکس شهید جمهور شامل آثار عکاسان خبری مشهد از مراسم تشییع شهدای خدمت، به مناسبت چهلمین روز شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان در نگارخانه رضوان برگزار شد.

نگارخانه رضوان مشهد دوشنبه شب، محل ثبت لحظات قدرشناسی مردم مشهدمقدس و تجدید عهد با شهدای خدمت در روز تشییع پیکر پاک رئیس جمهور شهید در مشهد‌مقدس، توسط عکاسان خبری بود.

نمایشگاه «عکس شهید جمهور»، ثمره تلاش عکاسان خبری در ثبت وقایع این روز تاریخی در جمع فرهیختگان، اهالی رسانه و صاحبان آثار و با حضور فرماندار مشهد افتتاح شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: عکاسی خبری یکی از سخت‌ترین و چالش برانگیزترین فعالیت‌ها در حوزه خبر و رسانه است.

با توجه به رویداد‌های خبری متعدد و مهمی که در این برهه تاریخی با آن مواجهیم؛ نقش عکاسان خبر و حضور در نقاط عطف حوادث برای ثبت لحظات تاریخی، نقش بسیار حساس و دشواری است؛ اما، بی شک و بدون هیچ شبهه‌ای، اثرگذاری و مانایی آن بی‌نظیر است. مخاطب در برابر هر تصویر می‌تواند فارغ از آنچه خود در بحبوحه حادثه دیده و درک کرده است از زاویه دید دیگری به آن اتفاق بنگرد و درک عمیق تری از آن به دست آورد.

این رویداد از آن دست وقایعی بود که به دلیل حجم وسیع اخبار و رویداد‌ها و اهمیت آنها، عکاسان خبری از دقایق نخست، حضور گسترده‌ای داشتند و حال ما نتیجه تلاش و ابتکار عملشان را می‌توانیم در ۴۴ قاب ماندگار شاهد باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی آمادگی این اداره کل را برای همکاری با سازمان‌ها و مجموعه‌های که علاقه‌مند به نمایش این آثار هستند و می‌توانند مخاطب خود را جذب کرده و تاثیرگذار باشند، اعلام کرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  پرونده جشنواره جهانی فیلم فجر بسته شده است

فرماندار مشهد نیز در جمع بازدیدکنندگان آثار عکاسان خبری حاضر در نگارخانه رضوان مشهد مقدس گفت: نمایشگاه افتتاح شده و آثاری را که در آن مشاهده کردم؛ اقدامی ماندگار و موثر بوده که به نحوی تاریخ‌سازی کرده است. مراسم تشییع پیکر آیت‌الله رئیسی و یاران شهیدش برخاسته از قدرشناسی و حق‌شناسی مردمی است که خلوص خدمت رئیس جمهورشان را باور داشتند و در بدرقه ایشان سنگ تمام گذاشتند. عکاسان خبری و تصاویری را که از مراسم تشییع پیکر شهید جمهور ثبت کردند؛ کم نظیر است، انعکاس شکوه و عظمت این رویداد در این تصاویر بسیار گویاست.

گفتنی است که نمایشگاه «عکس شهید جمهور» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مرکز آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، قرارگاه شهید آوینی و بنیاد بین‌المللی فرهنگی – هنری امام رضا (ع) برپا شده است و تا ۱۴ تیرماه در محل نگارخانه رضوان دایر است. در این نمایشگاه ۴۴ اثر از ۲۴ عکاس خبری استان خراسان رضوی به نمایش درآمده است.

منبع: روابط عمومی هنر‌های تجسمی

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml