فروش تیغ اره نواری در تهران فروش تیغ اره نواری در تهران
مدارس تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

هر ساله آزمونی تحت عنوان آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می گردد تا دانش آموزانی که دارای شرایط ثبت نام می باشند با شرکت در این آزمون شانس خود را برای ورود به مدارس سمپاد امتحان نمایند. با توجه به اینکه آزمون تیزهوشان نهم به دهم در تاریخ 2 تیر ماه 1402 برگزار می شود، پس از آن، تمامی شرکت کنندگان در پی اطلاع از زمان اعلام نتایج خواهند بود تا با مراجعه به سایت my.medu.ir، در صورت عدم پذیرش بتوانند در موعد مقرر برای ثبت نام در سایر مدارس اقدام نمایند.

 

نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم احتمالا در مرداد ماه سال جاری منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

پس از فرا رسیدن زمان اعلام نتایج تیزهوشان، شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان”، نتایج آزمون را مشاهده نمایند. هنوز تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم سال جاری اعلام نشده است اما پیش بینی می شود این فرآیند در مرداد ماه انجام شود. آخرین اخبار در خصوص تاریخ انتشار نتایج پذیرش از طریق کانال تلگرام تیزهوشان مدارس قابل پیگیری است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  ثبت نام تیزهوشان | اطلاعات کامل و بروز 1402

پس از اعلام نتایج دانش آموزان می بایست همراه مدارک خود به مدرسه مراجعه کنند. توجه داشته باشید که عدم مراجعه به موقع پذیرفته شدگان به دبیرستان استعداد درخشان محل قبولی خود به معنای انصراف قطعی از پذیرش می باشد.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

نتایج آزمون تیزهوشان فقط از طریق سایت مربوطه قابل دریافت است و داوطلبان می توانند به ترتیب مراحل زیر از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوند.

 • به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و کد ملی، 6 رقم سریال شناسنامه و کد امنیتی خود را ثبت کنید.
 • بر روی آیکون “آزمون سمپاد” کلیک نمایید.
 • پس از ورود به صفحه شخصی خود در سامانه، چنانچه پذیرفته شده باشید، نام مدرسه محل قبولی نیز در آن قابل مشاهده خواهد بود اما اگر پذیرفته نشده باشید، با عبارت عدم پذیرش در بخش “وضعیت پذیرش در استعداد درخشان” مواجه خواهید شد. همچنین با کلیک بر روی ” دریافت کارنامه” می توانید نتیجه آزمون را به صورت دقیق تر (تعداد پاسخ های غلط و صحیح) مشاهده نمایید.

جزئیات مربوط به اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

 • دانش آموزانی که براساس مندرجات کارنامه تیزهوشان در یکی از اولویت های انتخابی خود قبول شده اند، بایستی با مراجعه حضوری به مدرسه پذیرفته شده و ارائه مدارک لازم، ثبت نام خود را نیز انجام دهند.
 • برای دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند، حداکثر تا یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی منتشر می شود که در این کارنامه تعداد پاسخ های درست و غلط، نمره کسب شده در هر درس، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد قبولی مشخص شده است.
 • پذیرش نهایی دانش آموزان در هر یک از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و سمپاد مهارتی، مشروط به کسب حدنصاب نمره و احراز شرایط مورد نیاز می باشد. لازم به ذکر است که تغییر رشته پذیرفته شدگان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و در سال بعد نیز تنها در صورت کسب حداقل امتیاز قبولی رشته مورد نظر در آزمون ورودی و داشتن شرایط لازم، امکان تغییر رشته فراهم می باشد.
 • چنانچه پس از پذیرش در آزمون تیزهوشان و انجام ثبت نام حضوری، قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشید، بایستی از ضوابط نقل و انتقال تیزهوشان و نمونه دولتی دهم  1402 – 1403 مطلع شده و اگر دارای شرایط لازم می باشید، برای دریافت انتقالی اقدام نمایید.
 • طبق بخشنامه منتشر شده از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه مربوط به متقاضیان دوقلو استفاده می کنند، در صورتی که فقط یکی از آن ها در آزمون پذیرفته شود، قبولی نفر دیگر به شرطی امکان پذیر است که حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضا را به دست آورد.
پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  شهریه مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

برای داوطلبان پذیرفته شده کارنامه ای منتشر نمی گردد اما برای آن دسته از شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه ای صادر می شود که شامل پاسخ های درست و غلط، نمره کسب شده هر داوطلب در هر کدام از مواد امتحانی، نمره کل متقاضی و امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای داوطلب می باشد.

همزمان با صدور کارنامه برای داوطلبان پذیرفته نشده، لینک اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نیز فعال می شود و دانش آموزانی که نسبت به هر یک از بندهای زیر اعتراضی داشته باشند، می توانند درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را در سامانه مربوطه ثبت نمایند.

موارد قابل اعتراض

 • وجود مغایرت در تعداد پاسخ های صحیح، پاسخ های غلط و سوالات بدون پاسخ با توجه به کارنامه خود و پاسخ نامه مرجع
 • اشتباه در محاسبه تراز علمی آزمون
 • نداشتن تطابق در اولویت های انتخابی درج شده بر روی کارنامه و اولویت های درج شده بر روی کارت ورود به جلسه یا فرم ثبت نام اولیه
 • اعمال نشدن شرایط مربوط به بند پذیرش دوقلوها یا چند قلوها
 • سایر موارد

چنانچه پس از مشاهده کارنامه خود نسبت به هر یک از موارد فوق معترض می باشید، می توانید به حساب کاربری خود در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و با دریافت فرم درخواست تجدید نظر، به تکمیل مراحل لازم بپردازید. نتایج رسیدگی به اعتراض داوطلبان نیز معمولا دو الی سه هفته پس از پایان مهلت اعتراض اعلام می گردد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ –۱۴۰۳

سوالات متداول

1- نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام می شود؟

هنوز زمان دقیق انتشار نتایج معین نشده اما احتمالا در مرداد ماه نتیجه آزمون در دسترس می باشد.

2- نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت my.medu.ir نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام نمایند.

3- آیا برای اطلاع از وضعیت قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، دانش آموز باید به مدرسه محل تحصیل مراجعه کند؟

خیر، نتایج قبولی این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به نشانی my.medu.ir اعلام می شود.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml