اخبار گوناگون مدارس

اعلام جزئیات مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: این دوره از مسابقات در مشهد مقدس با حضور ۱۶۰ نفر از معلمان سراسر کشور در دو بخش خانم‌ها و آقایان برگزار می‌شود.

 

اعلام جزئیات مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ‌میکائیل باقری افزود: شرکت کنندگان در این مسابقات در ۵ رشته قرائت تحقیق، حفظ کل، حفظ ۱۰ جز قرآن، روش تدریس احکام و نهج البلاغه با هم رقابت می‌کنند.
وی گفت: در این دوره از مسابقات و در مرحله اول در شهرستان‌ها و مناطق آموزش و پرورش سراسر کشور که در دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۲ برگزار شده است، بیش از ۹۰ هزار نفر حضور داشتند.باقری ادامه داد: نفرات برتر این مسابقات در مرحله استانی در هفته بزرگداشت مقام معلم با یکدیگر رقابت کردند و از این افراد ۳۲۰ نفر به مرحله مقدماتی کشوری راه پیدا کردند.وی همچنین اضافه کرد: در مرحله مقدماتی کشوری با دریافت آثار در رشته‌های قرائت، روش تدریس احکام و نهج البلاغه و ارتباط آنلاین با شرکت‌کنندگان رشته‌های حفظ ۱۰ جزء و کل قرآن برگزار شده است و همکارانی که حدنصاب نمره را کسب کرده‌اند در مرحله حضوری مسابقات شرکت خواهند کرد که ۲۴، ۲۵ و ۲۶ خردادماه در مشهد مقدس با حضور ۱۸ داور ملی و بین‌المللی باهم رقابت می‌کنند و روز ۲۶ خرداد نیز با برگزاری آیین اختتامیه نفرات برتر و برگزیده معرفی خواهند شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز یکی از اهداف برگزاری این مسابقات را بیان و اظهار کرد: با توجه به اهمیت مسابقات قرآن دانش آموزی، برای رشد کمی و کیفی این مسابقات باید به ارتقای مهارت‌های قرآنی معلمان نیز بپردازیم. با برگزاری این مسابقات، ضمن تحقق این هدف، فرهنگیان محترم با شیوه‌های انتقال احکام مبتلابه دانش‌آموزان در کوتاه‌مدت، روش‌های تحقیق و بهره‌برداری از نهج البلاغه و ارائه سخنرانی براساس خطبه‌های نهج‌البلاغه آشنا می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  زنگ نماز به برنامه مدارس اضافه شد ؛ حضور ۳۰ دقیقه‌ایدانش‌آموزان در مراسم نماز
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml