اخبار گوناگون مدارس

‌اعطای وام پژوهشی به دانش‌آموزان نخبه فعال در پژوهش‌سرا‌ها

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از اختصاص وام پژوهشی به دانش‌آموزان فعال در پژوهش‌سرا‌های دانش‌آموزی و ورود بدون کنکور رتبه‌های برتر مسابقات علمی پژوهشی پژوهش‌سرا‌ها به دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

‌اعطای وام پژوهشی به دانش‌آموزان نخبه فعال در پژوهش‌سرا‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدمهدی کاظمی, معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: توجه به دانش‌‌آموزان نخبه و توجه به پژوهش، نوآوری و خلاقیت مورد تاکید سند تحول است و به‌عنوان خادم دانش‌آموزان باید این فرصت فراهم شود تا این خلاقیت و استعداد دانش‌آموزان به محصول تبدیل شود و زمینه رفع مشکلات کشور را فراهم کند.

وی از فعالیت ‌۶۹۳ پژوهش‌سرا در کشور خبر داد و گفت: به تازگی با بنیاد ملی نخبگان هم تفاهم‌نامه‌ای امضا شد که برای دانش‌آموزانی که در پژوهش‌سرا فعالیت دارند وام پژوهشی ‌در نظر بگیرند و از دانش‌آموزان نخبه حمایت کنند.به گفته کاظمی, پژوهش‌سراها فرصتی هستند که در آن هم ایده‌های دانش‌آموزان توسعه پیدا می‌کند و هم ایده آن‌ها به محصول تبدیل خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: رتبه‌های برتر جشنواره خوارزمی و رتبه‌های برتر ملی در مسابقات علمی پژوهشی پژوهسراهای دانش‌آموزی می‌توانند بدون کنکور براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان جذب شوند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  مصرف زیاد این ویتامین باعث نارسایی کلیه می‌شود!
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml