اقتصادی

استقبال ۵۰۰ مگاواتی از تجدیدپذیر‌ها با رونق معاملات در تابلو برق سبز

محمود کمانی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق با تاکید بر اینکه خرید و فروش برق در این تابلو با قیمت مناسب در حال انجام است، اظهار کرد: در مدل تابلوی برق سبز، سرمایه گذار به احداث نیروگاه می‌پردازد و برق تولیدی را در بورس عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه با گذشت یکسال از راه اندازی تابلوی برق سبز در بورس انرژی تاکنون برای ساخت بیش از ۵۰۰ مگاوات در این حوزه مجوز صادر شده است، افزود: مجوز‌ها از نهاد‌های بالادستی همچون شورای عالی انرژی، شورای اقتصاد و هیات دولت گرفته شده است.

کمانی در خصوص بسته‌های توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر گفت: از جمله بسته‌های توسعه نیروگاهی می‌توان به بسته ۴۰۰۰ مگاوات و ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی اشاره کرد که مقدمات کار آنها انجام شده و قرارداد‌های مرتبط با آن برگزار شده است. همچنین برای ترغیب صنایع در جهت توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر، بسته ۳۲۰۰ مگاواتی در نظر گرفته شده که توسط صنایع در حال ساخت است؛ اقدامات مرتبط با برگزاری مناقصه ساخت ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه بادی نیز در حال انجام است.

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق با اشاره به اینکه تعداد بیشماری نیروگاه با مقیاس ۲۰۰ و ۴۰۰ مگاوات در حال ساخت است، یادآور شد: مدل‌های متفاوتی برای سرمایه گذاری در حوزه تجدیدپذیر برای ساخت نیروگاه مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ مشخص شده که در بخش‌های خانگی، حمایتی و کشاورزی در حال اجرا است.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  تحویل کارت‌های سوخت از یک ماه به یک هفته کاهشمی‌یابد
نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml