مقالات مختلف

ادغام دانشگاه صنایع و معادن با دانشگاه خواجه نصیر

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دانشگاه صنایع و معادن متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت با همه متعلقات و کارکنان به دانشگاه خواجه نصیرِالدین طوسی ملحق شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، امیررضا شاهانی گفت: دانشگاه صنایع و معادن متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ بر اساس تصمیم هیئت وزیران و شورای عالی گسترش وزارت علوم به جمع ۱۱ مرکز آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی اضافه شد.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی گفت: براساس مصوبه ۱۳۹۰ هیئت وزیران و حکم قضایی دیوان عدالت اداری می‌بایست دانشگاه صنایع و معادن با همه اموال، املاک و تجهیزات به وزارت علوم تحقیقات و فناوری منتقل شود که اکنون تحقق یافت.

امیررضا شاهانی افزود: تجمیع دانشگاه‌های متعلق به دستگاه‌های اجرایی و الحاق آنها به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای سیاست آمایش دانشگاه ها است.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی با بیان اینکه چند سالی است که دانشگاه صنایع و معادن فعالیت آموزشی و دانشجو نداشته است، گفت: به زودی با تشکیل کارگروهی دانشگاه صنایع و معادن به‌عنوان یکی از دانشکده‌های دانشگاه خواجه نصیر اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

دکتر شاهانی گفت: پیش از این دانشگاه صنایع و معادن در رشته‌های مهندسی و مواد دانشجو می‌گرفته است.

امیررضا شاهانی افزود: با تشکیل کمیته ۳ نفره با حضور نماینده وزارت صنعت، نماینده سازمان اداری و استخدامی و رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی، کارکنان دانشگاه صنایع و معادن با گرفتن کد پرسنلی و استخدامی تعیین تکلیف می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  دو مبتلا به مالاریا در این شهر ایران شناسایی شد!

او افزود: پیش از این دانشگاه صنایع و معادن در رشته‌های مهندسی و مواد دانشجو می‌گرفته و دفتر مرکزی آن در محله امیرآباد تهران بوده است.

امیررضا شاهانی افزود: بودجه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی در سال ۱۴۰۲ حدود ۴۵۰ میلیارد تومان بوده است.

امیررضا شاهانی گفت: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی از سال ۱۳۰۷ تشکیل شده، یعنی قبل از تاسیس دانشگاه تهران، اما ۲۰ سالی هست که بودجه عمرانی ندارد.

او با اشاره بودجه عمرانی در مسیر کمیسیون ماده ۲۳، گفت: اگر مصوبه سازمان برنامه و بودجه محقق شود ردیف بودجه عمرانی به این دانشگاه تعلق می‌گیرد.

دکتر شاهانی در خصوص ترمیم و تاسیس ساختمان های جدید افزود: علاوه بر این طبق مصوبه هیئت دولت در سال ۱۴۰۲ دانشگاه می‌تواند از فروش و تهاتر املاک خود طرح تجمیع دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی را پیگیری کند.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی گفت: اگر طرح تجمیع در یک دوره ۱۰ ساله صورت گیرد این دانشگاه به انضمام دانشگاه صنایع و معادن که از ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ به ما ملحق شد در زمین ۲۴ هکتاری در شمال شرق تهران (حکیمیه) تشکیل می‌شود.

دکتر شاهانی گفت: این دانشگاه با داشتن حدود ۶۰۰ دانشجوی متاهل که تنها ۶۰ نفر متقاضی خوابگاه متاهلی می‌باشند توانسته است به ۲۲ نفر پاسخ مثبت دهد.

شاهانی گفت: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرِالدین طوسی با داشتن ۷ هزار و ۲۰۰ نفر دانشجو که در ۱۱ دانشکده مشغول به تحصیل اند،  ۲۰۰ دانشجوی بین المللی دارد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml