علمی فرهنگیمقالات مختلف

آیا Starship به انتقال انسان به مریخ موفق خواهد شد؟

ایلان ماسک پس از آن که موشک غول پیکر آن در طی آزمایش پرواز به نقطه عطفی در رسیدن به مدار دست یافت،  اعلام کرد که فضاپیمای استارشیپ او بشریت را به مریخ خواهد برد، اگرچه ماجراجویی در فضا بخشی از این ماموریت بود، اما این رویداد با از دست رفتن موشک در طول این ماموریت و حین بازگشت آن به اتمسفر به پایان رسید که برخی را به این فکر می‌اندازد که آیا این فضاپیما در نهایت خواهد توانست بدون انفجار به سیاره سرخ برسد؟

این حادثه سومین خسارت وارده به فضاپیمای استارشیپ در طی پرواز‌های آزمایشی در کمتر از یک سال به مبلغ ۳ میلیارد دلار است واکنون اداره هوانوردی فدرال (FAA) تحقیقات خود را آغاز کرده تا مشخص شود چه اشتباهی رخ داده است.

این فضاپیمای دو مرحله‌ای، که از یک خودروی کروز استارشیپ نصب شده بر روی تقویت‌کننده موشک Super Heavy تشکیل شده است، از مرکز آزمایش پرواز اسپیس ایکس در بوکا چیکا، تگزاس، در ساحل خلیج به پرواز درآمد، اما اسپیس ایکس فاش کرد که قوی‌ترین موشک جهان مفقود شده است.

دان هوت، مدیر ارتباطات اسپیس ایکس در طول پخش زنده این آزمایش گفت: تیم ما تماسی مبنی بر گم شدن فضاپیما صادر کرد، بنابراین امروز فرودی رخ نخواهد داد، اما باز هم، دیدن اینکه چقدر پیشرفت کرده‌ایم باورنکردنی است.

برنامه ماموریت اسپیس ایکس بازگرداندن موشک از اقیانوس هند پس از سقوط آن را شامل نمی‌شد، اما فروپاشی فضاپیما در جو غیرمنتظره بود.

ایلان ماسک قبلاً در بیانیه‌ها و اظهارات خود در مورد Starship و آزمایشات ناقص آن، متعهد شده بود که در نهایت دنیای مریخ را استعمار خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  از بازدید پشت صحنه سریال «موسی کلیم‌الله (ع)» تا افتتاح ۲۰۰کانال انتخاباتی

او گفته بود: من مریخ را استعمار خواهد کرد. ماموریت من این است که بشریت را دارای چند سیاره کنم.

منبع: دیلی میل

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml