اخبار گوناگون مدارس

آغاز مرحله نهایی مسابقات قرآنی فرهنگیان از امروز

مرحله نهایی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان از امروز در مشهد برگزار می‌شود.

 

آغاز مرحله نهایی مسابقات قرآني فرهنگیان از امروزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرحله پایانی مسابقات قرآنی فرهنگیان از امروز، ۲۴ خرداد به مدت سه روز تا ۲۶ خرداد به صورت حضوری در شهر مشهد و در جوار حرم امام هشتم برای برگزیدگان مرحله مقدماتی کشوری برگزار می‌شود.

 

نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور با حضور ۱۶۰ نفر از معلمان سراسر کشور در ۲ بخش خانم‌ها و آقایان در ۵ رشته قرائت تحقیق، حفظ کل، حفظ ۱۰ جز قرآن، روش تدریس احکام و نهج البلاغه در مشهد مقدس به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

مرحله اول نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان در دهه مبارک فجر برای شهرستان‌ها ومناطق برگزار شده بود. در این مرحله بیش از ۹۰ هزار نفر از فرهنگیان کشور حضور پیدا کردند. در ادامه نفرات برگزیده از هر شهرستان و منطقه به مسابقات استانی راه یافتند.

 

مسابقات استانی در هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شده و فرهنگیان برگزیده در این مرحله حضور یافتند. از میان راه یافتگان به مرحله استانی ۳۲۰ نفر به مرحله مقدماتی کشوری رسیدند. مرحله مقدماتی کشوری به صورت غیر حضوری برگزار شد. در رشته قرائت، روش تدریس، احکام و نهج البلاغه با دریافت آثار شرکت‌کنندگان و در رشته‌های حفظ ۱۰ جزء و کل قرآن به صورت ارتباط آنلاین برگزار شد. 

 

شرکت کنندگان در مرحله مقدماتی کشوری با کسب حد نصاب نمره کافی به مرحله حضوری راه یافتند. فرهنگیانی که به مرحله حضوری رسیدند، قرار است سه روز یعنی از امروز در مشهد با شرکت در مسابقه به رقابت بپردازند.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  حفظ جایگاه و منزلت معلمان و تغییر رویکرد معلم در امر آموزش وپرورش ضروری است

 

مرحله مسابقات حضوری کشوری نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور با حضور ۱۸ داور ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود. نفرات برتر و برگزیده این مسابقات در اختتامیه این دوره در ۲۶ خرداد معرفی خواهند شد.

 

در این مسابقات، ضمن ارتقای مهارت‌های قرآنی معلمان در جهت رشد کمی و کیفی مسابقات قرآن دانش آموزی، فرهنگیان با شیوه‌های انتقال احکام به دانش‌آموزان در کوتاه‌مدت، روش‌های تحقیق و بهره‌برداری از نهج البلاغه و ارائه سخنرانی براساس خطبه‌های نهج‌البلاغه آشنا می‌شوند.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml