اخبار گوناگون مدارس

آغاز ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از فردا چهارشنبه

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از فردا (۱۹ اردیبهشت) آغاز می‌شود گفت: این دومین سالی است که با هدف تسهیلگری کار ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

آغاز ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از فردا چهارشنبه
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حمید طریفی در نشست تشریح ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی پیش رو، با بیان اینکه از فردا ثبت‌نام کلاس اولی‌ها آغاز می‌شود گفت: شرط ثبت نام، در دست داشتن برگه سنجش سلامت است.

 

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول از فردا به صورت الکترونیکی آغاز می‌شود افزود: ثبت نام الکترونیک به معنای ثبت‌نام قطعی دانش‌آموز در آن مدرسه محسوب نمی‌شود، بلکه مدیر مدرسه باید شرایط را احراز کند.

 

وی ادامه داد: قواعد کلی ثبت‌نام در آیین‌نامه اجرایی مدارس ذکر شده و مقررات ثبت‌نام مشخص است. موارد خاصی در شرایط ثبت‌نام وجود دارد مانند اینکه والدین شاغل با گرفتن گواهی اشتغال می‌توانند فرزندشان را در مدرسه نزدیک محل کار خود ثبت‌نام کنند.

 

به گفته معاون آموزش ابتدایی، تیم‌های نظارت بر ثبت‌نام در مناطق مختلف مستقر می‌شوند.

 

شرایط ثبت‌نام اتباع به زودی فراهم خواهد شد

 

طریفی با بیان اینکه ثبت‌نام اتباع براساس دستورالعمل دیگری انجام می‌شود گفت: شرایط ثبت‌نام اتباع به زودی فراهم خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه اگر خانواده‌ها بخواهند جابجایی دانش‌آموزان را انجام دهند شرایط مشخصی دارد افزود: این شرایط در سامانه مشخص است و می‌توانند طبق آن اقدام کنند. 

 

شرط سنی ثبت نام 

 

 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه متولدین دوم مهر ۱۳۹۶ تا اول مهر ۱۳۹۷ می‌توانند ثبت‌نام پایه اول را انجام دهند گفت: در مناطق شهری ۸ سالگی و در روستا‌ها تا ۱۰ سالگی، ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام می‌شود. 

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  توصیه‌های رئیس پلیس راهور استان بوشهر در آستانه بازگشاییمدارس

 

ثبت‌نام میان‌پایه‌ها بعد از امتحانات 

 

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه ثبت‌نام میان پایه‌ها بعد از اعلام نتایج امتخانات دانش آموزان آغاز می‌شود اظهار کرد: برای ثبت نام میان پایه نیاز به مراجعه حضوری نیست. در مدارسی هم که در مناطق مرزی مناطق آموزشی هستند انعطاف لازم در همکاری با خانواده‌ها صورت خواهد گرفت.

 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار اخیر معلمان چند سرفصل را باز کردند و انتظاراتی از معلمان داشتند گفت: با توجه به اینکه نقشه راه اجرایی سند تحول تصویب شده و نگاشت مدرسه‌ای سند تحول آماده شده، در سال تحصیلی جدید با یک برنامه مشخص مدرسه‌محور کار کیفیت‌بخشی را شروع خواهیم کرد. 

 

وی با بیان اینکه امسال سال نهضت توانمندسازی معلمان است افزود: این کار با محوریت دانشگاه فرهنگیان در دوره ابتدایی انجام می‌شود و دوره‌های توانمندسازی معلمان در تابستان امسال برگزار خواهد شد.

 

معاون آموزش ابتدایی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب به موضوع پرورشی در دیدار فرهنگیان با ایشان ادامه داد: رابطه تنگاتنگی با این معاونت داریم و قطعا برنامه‌های تربیتی و پرورشی ناظر بر ویژگی‌ها و هویت دوره ابتدایی طراحی و اجرا می‌شود.

 

طریفی با بیان اینکه در حوزه تربیت‌بدنی ۱۰۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای راه‌اندازی و تجهیز می‌کنیم گفت: با این‌کار کیفیت آموزشی در ساحت زیستی و بدنی دانش‌آموزان ایجاد می‌شود.

 

وی با بیان اینکه یکی از انتظارات رهبر انقلاب از معلمان، کشف و شناسایی استعداد‌های دانش‌آموزان و تلاش برای نقش‌آفرینی بود ادامه داد: در دوره ابتدایی موضوع استعدادپروری و خلاقیت پروری از پروژه‌های مهم است که با همکاری سایر معاونت‌ها آن را دنبال خواهیم کرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:   امسال هم معلمان خرید خدماتی به خدمت فراخواندهشده‌اند

 

طریفی با بیان اینکه ۱۰۰ ساعت در برنامه درسی در اختیار مدارس وجود دارد تا مدرسه برنامه خود را داشته باشد گفت: از این ساعت در زمینه خلاقیت پروری استفاده خواهیم کرد.

 

جذب ۲۸ هزار و ۸۰۰ آموزگار ابتدایی و استثنایی

 

وی افزود: در حوزه کیفیت نیروی انسانی نیز شیوه جذب و استخدام معلمان از پارسال تغییر کرده است. رویکرد شایسته‌محوری در جذب معلمان یک روش نوین است که ۲۸ هزار و ۸۰۰ نفر در حوزه آموزگاری ابتدایی و استثنایی در آزمون اخیر که نتایج نهایی و قطعی آن خردادماه اعلام می‌شود جذب خواهند شد.

 

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه در دو سال اخیر ۲۰۰ هزار استخدام صورت گرفته است افزود: ۶۳۶ هزار داوطلب در آزمون شرکت کردند.

 

طریفی با بیان اینکه سال گذشته در طرح شهید همت ۱۹۶ هزار نفر از معلمان شرکت کردند گفت: طرح موفقی بود و امسال هم با اولویت معلمان جدید این کار را دنبال خواهیم کرد.

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml