اخبار گوناگون مدارس

آخرین مدرسه‌ای ‌که آیت‌الله رئیسی افتتاح کرد کجا بود؟

دلسوز نهضت مدرسه‌سازی ایران به یاران شهیدش پیوست‌‌؛

رئیس‌جمهوری شهید ۳۱ هزار کلاس درس به دانش‌آموزان هدیه داد.

 

آخرین مدرسه‌ای ‌که آیت‌الله رئیسی افتتاح کرد کجا بود؟به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در شب میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت در اثر سانحه سقوط بالگرد در راه خدمت به مردم به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور جهادی، مردمی و محبوب و حامی دلسوز نهضت مدرسه‌سازی ایران که دیروز برای بازدید از سد خداآفرین و افتتاح چندین طرح ملی و استانی به آذربایجان شرقی رفته بود در هنگام عزیمت از این سد به مقصد پالایشگاه تبریز به علت شرایط نامساعد آب و هوایی، دچار سانحه شد.

با وجود اعزام ده‌ها گروه امدادی واکنش سریع برای امداد به رئیس‌جمهور و همراهانش، تلاش‌ها برای پیدا کردن بالگرد سانحه دیده به علت مه آلود بودن هوا و سخت گذر بودن منطقه جنگلی و کوهستانی، ساعت‌ها به طول انجامید. 

سرانجام بامداد امروز گروه‌های امدادی مردمی و هلال احمر با استفاده از پهپادهای ایرانی ردیاب بالگرد سانحه دیده را کشف کردند. 

در این سانحه هوایی، رئیس‌جمهور و همراهان او از جمله حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه، آیت‌الله آل‌هاشم امام جمعه تبریز،  رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همچنین سرتیم حفاظت رئیس‌جمهور و خلبانان و کادر پرواز بالگرد به شهادت رسیدند.

در طول دولت سیزدهم به ریاست آیت‌الله رئیسی حدود ۷۰۰۰ فضای آموزشی در قالب بیش از ۳۱ هزار کلاس درس به دانش‌آموزان عزیز هدیه شده است.

‌سید‌ابراهیم رئیسی پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت (۴۸ ساعت قبل از سانحه)در دومین سفر استانی دولت مردمی به مازندران، مجتمع آموزشی برکت ‌زنده‌یاد مرحوم حاج حسن اصغرزاده را در روستای خرماکلای قائمشهر که یکی از مدارس نسل جدید با رویکرد و محوریت پیشرفت جامعه پیرامونی و با زیرساخت‌ها و فضاهای جانبی متفاوتی است، افتتاح کرد.

پیشنهاد مطالعه، کلیک کنید:  پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت سهمعلم

نمایش بیشتر
باکویت باکویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
https://madaress.ir/sitemap_index.xml